ACS SEISHINDOKAN- primul loc pe cluburi la Cupa României Karate SKDUN 2019

Data 21 mai. 2019, categoria Arte martiale

Pe data de 18 mai, la Centrul Sportiv Apollo din Bucureşti, a avut loc ediţia 2019 a Cupei României de Karate SKDUN la care au fost prezente cluburi din întreaga ţară.

A.C.S. Seishindokan a fost prezent cu un lot de 33 de sportivi pregătiţi de către sensei Caracaleanu Sorin Gabriel, centura neagră , 3 dan. La finalul competiţiei clubul alexăndrean s-a clasat pe primul loc pe ţară la numărul de medalii, din toate cele 34 de cluburi participante.

Sportivii A.C.S. Seishindokan au câştigat un total de 59 de medalii dintre care 28 de aur, 14 de argint şi 17 de bronz.

Medalie de aur şi titlul de campioni ai Cupei României au obţinut următorii sportivi:

1. Badea David Alexandru: -Kata individual; -Ippon kumite.

2. Măldăianu Ştefan Claudiu: -Kata individual; -Ippon Kumite.

3. Calotă Alexandru Răzvan: -Kata Individual; -Sanbon Kumite.

4. Ciurea Vlad Ştefan: -Kata individual; -Sanbon kumite.

5. Andrei Mircea Alin: -Kata individual; -Sanbon kumite.

6. Stoica Ştefan Alexandru: -Kata individual; -Sanbon kumite.

7. Burcea Andrei Marius: -Kata individual.

8. Sima Ionuţ Cristian Mario: -Sanbon kumite.

9. Mitran Nicolas Alexandru: -Ippon kumite.

10. Ene David Andrei: -Kata individual.

11. Stoica Maria Andreea: -Sanbon kumite.

12. Mavrodineanu Alexia Maria: -Sanbon Kumite.

13. Nedelea Karina Andreea: -Kata individual.

14. Vasile Alexandru Gabriel: -Sanbon Kumite.

15.. Ivan Mihai Ciprian: -Kata individual.

16. Negrilă Antonia Maria: -Kata individual.

17. Velicu Marius Ionuţ: -Kata individual.

18. Nitu Mihnea Vlad: -Sanbon Kumite.

19. Cîţă Alexandra Maria: -Sanbon Kumite.

Medalie de argint şi titlul de vicecampioni au obţinut următorii sportivi:

1. Simionescu Vlad Andrei: -Kata individual

2. Negrilă Omerina Andreea: -Kata individual; -Ippon Kumite.

3. Toncu David Alexandru: -Kata individual; -Ippon Kumite.

4. Nedelea Miruna Alexia: -Sanbon kumite.

5. Stoica Maria Andreea: -Kata individual.

6. Buşcă Eduard Gabriel: -Kata individual.

7. Negrilă Maria Antonia: -Sanbon kumite.

8. Ciurea Alexandra Iulia: -Kata individual.

9. Ene Silviu Alexandru: -Sanbon kumite.

10. Niţu Mihnea Vlad: -Kata individual.

11. Dăniluc Marius Gabriel: -Kata individual; –Sanbon kumite.

Medalie de bronz au obţinut următorii sportivi:

1. Simionescu Vlad Andrei: -Kata individual.

2. Bugean-Leafu Anya: -Kata individual.

3. Cristea Ayan Teofil: -Kata individual; -Ippon kumite.

4. Sima Ionuţ Cristian Mario: -Kata individual.

6. Mitran Nicolas Alexandru: -Kata individual.

7. Nedelea Miruna Alexia: -Kata individual.

8. Mavrodineanu Alexia Maria: -Kata individual.

9. Badea Nicoleta Valentina: -Kata individual-Sanbon kumite.

10. Buşcă Eduard Gabriel: -Sanbon kumite.

11. Manea David Ionuţ: -Kata -Sanbon Kumite.

12. Vasile Alexandru Gabriel: -Kata individual.

13. Ivan Mihai Ciprian: -Sanbon kumite.

14. Ciurea Alexandra Iulia: -Sanbon Kumite.

15. Burcia Cristian Gabriel: -Kumite individual.

16. Cîţă Alexandra Maria: -Kata individual.

17. Velicu Marius Ionuţ: -Sanbon kumite.

Comentariu