Fotbal Onoare

botea stanciuCupa Teleormanul 2014
Etapa a-V-a
Sambata, 02.08.2014, Ora 11,00

Grupa A
1. CSS Turnu Magurele – CS Rapid Buzescu
Peia Aurel – Catalina Nan (ambii Alexandria), Valentin Iordachioaia (Tiganesti)
Observator: Constantin Bunea (Alexandria)

2. CS ASC Seaca – CS Flacara Calinesti
Razvan Ilinca (Alexandria) – Adrian Cojocaru (Zimnicea), Alin Soare (Turnu Magurele)
Observator: Nicolae Popa (Turnu Magurele)

3. AFC Vointa Saelele – Sta

Grupa B
1. ACS Izvoarele – ACF...continuare....

zim-spt1Astazi s-au disputat meciurile etapei a IV-a din Cupa Teleormanul.

Iata care au fost rezultatele inregistrate in cele 8 jocuri si clasamentele din cele 4 serii:

Grupa A
Rapid Buzescu – ASC Seaca 5-1
Vointa Saelele – CSS Turnu Magurele 7-1
Flacara Calinesti – STA

Clasament
1 Vointa Saelele 4 4 0 0 14-1 12
2 Rapid Buzescu 3 2 0 1 9-6 6    
3 ASC Seaca 3 1 0 2 4-6 3  
4 CSS Tr. Magurele 3 1 0 2 6-13 3   
5 Flacara Calinesti 3 0 0 3 4-11  0
_________________________________

Grupa B
Dunarea...continuare....

dicaCupa Teleormanul 2014
Etapa IV
Sambata, 26.07.2014, Ora 11,00

Grupa A
1.CS Rapid Buzescu – CS ASC Seaca
Ionut Botea – Fudulu Sorin (ambii Alexandria), Marian Urucatu (Zimnicea)
Observator: Catalin Cusca (Alexandria)

2.AFC Vointa Saelele – CSS Turnu Magurele
Robert Mitrache – Stelian Purcarea, Eugen Sandu (toti Rosiori de Vede)
Observator: Iulian Peica (Rosiori de Vede)

3. CS Flacara Calinesti – STA

Grupa Bcontinuare....

ajfComitetul Executiv al AJF s-a intrunit ieri pentru sedinta lunara obisnuita. In cadrul acesteia, membrii comitetului au stabilit datele noului sezon fotbalistic, 2014-20145, termenele de inscriere in competitiile judetene, contributia financiara la Cupa Teleormanul si cand vor lua masuri pentru reorganizarea Comisiei Judeteana a Arbitrilor.

Iata care au fost hotararile adoptate de Comitetul Executiv din data de 21 iulie 2014:

1. Datele de disputare ale turului de campionat:
- Liga 4 – etapa I 30 august 2014 ; etapa XV 6 decembrie 2014 ; fara etape intermediare;
- Liga 5 – etapa I 14 septembrie 2014 ; etapa XIII 7 decembrie 2014 ; fara etape intermediare;continuare....

cssInscrisa pe ultima suta de metri in competitia estivala de fotbal, CSS Turnu Magurele a reusit sambata primul succes din grupe, 5-3 cu Flacăra Calinesti, si spera sa prinda un loc in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile turnenilor au fost marcate de Alin Achim, in minutul 5, Cosmin Frujina, in minutul 37, din penalty, Fabian Florica, in minutul 40, Catalin Geamana, in minutul 43, si Nicusor Mitroi, in minutul 65.

Ionut Babadac si Nicu Lixandru, cei doi antrenori ai CSS-ului, s-au bazat pe urmatorii jucatori in meciul cu Calinesti: Alin Mitroi, Cosmin Frujina (50 Gabriel Mihaila), Rodian Virdol, Catalin Geamana (55 Florin Dinca), Bogdan Sirbu,...continuare....

Antrenorul Chiajnei Vlastimir Vukadinovic.Echipa de Liga a 5-a din Teleorman, Viitoul Butesti, a disputat ieri un meci amical impotriva formatiei AS Ciorogarla, ocupanta locului 4 in ultimul sezon al Ligiia 4-a din Ilfov.

Partida s-a disputat pe cochetul stadion din Ciorogarla, iar la final teleormanenii au castigat cu scorul de 3-2, prin golurile reusite de Vlastimir Vukadinovic, Vali Popescu si Necula.
Interesant este ca la Butesti a jucat si antrenorul echipei de baschet Concordia Chiajna, sarbul Vlastimir Vukadinovic (32 de ani), care a reusit si un gol pentru Viitorul. Vukadonovic este bun prieten cu Vali Popescu, administratorul echipei teleormanene,...continuare....

videle-olteni-_-05Astazi s-au disputat meciurile etapei a III-a din Cupa Teleormanul – Editia 2014.

Iata care au fost rezultatele inregistrate pe cele 8 stadioane si clasamentele din cele 4 grupe:

Grupa  A
Vointa Saelele – Rapid Buzescu 4-0
Turnu Magurele – Flacara Calinesti 5-3
ASC Seaca – Sta 

 Clasament

continuare....

arbitriCupa Teleormanul 2014
Etapa a-III-a
Sambata 19.07.2014, Ora 11,00

Grupa  A
1. AFC Vointa Saelele – CS Rapid Buzescu 
Robert Croitoru (Rosiroi de Vede) – Bogdan Pana, Daniel Neagu  (ambii Alexandria)
Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)

2. CSS Turnu Magurele – CS Flacara Calinesti
Adrian Caragea (Rosiori de Vede) – Monica Rizea (Alexandria), Marius Mustatea...continuare....

lecoAstazi s-au disputat meciurile etapei a II-a din cadrul Cupei Teleormanul.

Iata care au fost rezultatele inregistrate pe cele opt stadioane si clasamentele din cele patru grupe:

GRUPA A
CS ASC Seaca – CSS Turnu Magurele 3-0
CS Flacara Calinesti – Vointa Saelele 0-2
CS Rapid Buzescu a stat

Clasament:
1. Vointa Saelele 6 pct
2. Rapid Buzescu 3 pct
3. ASC Seaca 3 pct
4. Flacara Calinesti 0 pct
5. CSS Turnu Magurele 0 pct

GRUPA B
Dunarea Zimnicea – Unirea Brinceni 1-2
Avintul...continuare....

spt-peretPrima etapa a Cupei Teleormanul a adus si primul meci castigat la masa verde. Beneficiara este Metalul Peretu, care a contestat un jucator de la Gloria Merisani pentru substituire, iar in final a avut castig de cauza.

Evenimentul s-a petrecut la jocul dintre AS Gloria Merisani – CS Metalul Peretu, incheiat cu scorul de 4-2 in favoarea gazdelor. La finalul partidei delegatul echipei oaspete a contestat jucatorul echipei gazda, Cristea Alexandru Robert, pentru substituire, insa acesta nu s-a prezentat pentru consemnarea datelor, asadar Comisia de Disciplina a AJF a hotarat omologarea jocului cu scorul de 3-0 in favoarea echipei CS Metalul Peretu si penalizarea...continuare....