Alin Toşca a marcat pentru Steaua Bucureşti în Cupa Ligii

Data 14 dec.. 2014, categoria Fotbal Ligi superioare

toscaTeleormaneanul Alin Toşca a reusit sa marcheze in aceasta seara primul sau gol in tricoul formatiei Steaua Bucuresti.
Fundasul de 22 de ani a punctat in partida pe care bucurestenii au castigat-o cu scorul de 3-0 la CSMS Iasi, in sferturile de finala ale Cupei Ligii.
Tosca a marcat golul trei, cu un sut din careu, in minutul 64, dupa o pasa venita de la Lucian Sanmartean.
In acest meci, Tosca a fost folosit de Costel Galca pe postul de mijlocas de banda, iar randamentul sau a fost destul de bun.

In acelasi meci, Ionut Voicu, jucator originar din Alexandria, a fost integralist pentru echipa din Iasi.

10 meciuri a strans Tosca la Steaua in acest sezon, 5 in campionat, 3 in Cupa Romaniei si 2 in Cupa Ligii.