AMICAL | SPORTING ROSIORI A SUSTINUT UN MECI DE VERIFICARE IMPOTRIVA CELOR DE LA POPESTI LEORDENI

Data 14 feb.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Sporting Rosiori a disputat al patrulea meci amical, astazi in compania celor de la Popesti Leordeni, echipa din esalonul 3, dupa meciurile cu Rapid Buzescu (0-3), Turris Turnu Magurele (0-2) si CSO Filiasi (1-1), pe stadionul sintetic al celor de la Progresul Spartac , Sporting Rosiori s-a impus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Emanuel cu 4 minute înainte de pauză. Meciul a fost dominat de echipa teleormaneana si dă speranțe mari in îndeplinirea obiectivului, salvarea de la retrogradare.

La capitolul achizitii pentru rosioreni ii putem trece pe:Florin Radu, Curt Cadolar, Mihai Lolescu, Ion Marin sau Mihai Vintila.