AMICAL | SPORTING ROSIORI- FCSB 2 2-1

Data 18 feb.. 2020, categoria Fără categorie

Astazi, in complexul sportiv al celor de la FCSB Bucuresti, a avut loc un meci de pregatire intre echipa secunda a bucurestenilor si Sporting rosiorii de Vede. Teleormanenii au etalat un fotbal de calitate si au reusit sa castige partida cu scorul de 2-1 prin golurile marcate de Emanuel in minutul 35 si Cadolar in minutul 73. Gazdele au dechis scorul in minutul  12 dintr-o lovitura libera executata excelent de Cristi Dumitru (12′). Pentru rosioreni este a doua victorie in amicale dupa succesul cu Gloria Popesti Leordeni. Urmatorul meci amical pentru trupa lui Romulus Ciobanu va fi vineri, cu echipa a doua a Universitatii Craiova.

FCSB 2 – Sporting Rosiori 1-2
Au marcat: Cristi Dumitru, min. 12 din lovitura libera/ Emanuel, min. 35 si Cadolar min.73

Sporting Rosiori: Gavris, Iepure, Sitaru, Sekouba, Lolescu, Emanuel, Constantinescu, Stancu, Ditu, Vintila, Neagu