AMICAL | TURRIS TURNU MAGURELE A INVINS SPORTING ROSIORI | ECHIPELE DE START

Data 05 feb.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Astazi, Turris Turnu Magurele a disputat o partida amicala pe cochetul stadion din Turnu Magurele impotriva celor de la Sporting Rosiori, scorul a fost de 2-0 pentru gazdele meciului de astazi prin golurile marcate de noua achizitie, Albert Voinea  in minutul 22 al partidei si Cristian Ciobanu in minutul 68, meciul a fost unul foarte disputat, turnenii au controlat jocul dar rosiorenii condusi de Romulus Ciobanu au dat o replica foarte buna. In meciul de astazi, Turris a folosit doi jucatori noi care s-au alaturat lotului, este vorba despre Daniel Valsan transferat de la Gloria Buzau si Papa Gasame adus din liga 2 franceza.