Amical\Sporting Roșiori a pierdut cu Filiași

Data 17 aug.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Astăzi, pe terenul doljenilor de la Podari, Sporting Roșiori a sustinut un meci de pregatire in compania fostei colege de serie, ACSO Filiași. Scorul a fost de 2-1 pentru doljeni.Antrenorul echipei din Roșiori a avut nu mai putin de 15 jucatori in probe in vederea completării lotului.

CSO Filiasi – Sporting Rosiori 2-1

Au marcat:Patrascu si Iulian Manda ( ex-Sporting Rosiori), pentru CSO Filiasi. Pentru Roșiori a marcat Liviu Floricel.

CSO Filiasi: Nedeianu, Ungur, Lupu, Calu, Crusoveanu, Cretu, Stefan, Baciu, Patrașcu, Ghighilicea, Tescan, a mai jucat Munteanu, Constantinescu, Mirescu, Manda, Lambu

Sporting: Cristea – Panssi (Camerun), Floricel, Sitaru (CSA Steaua), Tanase (Academica Clinceni) – Ahmed (Academica Clinceni), Roman, Constantinescu (CSA Steaua), Uratu – Badita, Visent (Camerun).
In minutul 45, gazdele au ratat un penalty.

Tot astăzi, pe terenul din Alexandria(Peco), echipa gazda, CSM Alexandria a primit vizita colegei de serie de anul acesta, Progresul Spartac 44′. Scorul a fost de 2-1 pentru alexandreni prin golurile marcate de Vilcica50′ si golul victorie fiind marcat de Catalin Desculțu in ultimul minut de prelungiri,pentru Progresul a marcat Leafu 75′, la pauza scorul a fost alb, 0-0.De menționat ca este ultimul meci de pregatire inainte de inceperea noului sezon.