AS Gălăteni, debut cu dreptul în Liga 5

Data 12 sept.. 2011, categoria Fotbal Onoare

Primita in Liga 5 dupa desfiintarea echipei AS Frasinet 09, AS Galateni a debutat cu dreptul in acest sezon, invingand pe Viitorul Butesti cu scorul de 8-2, dupa ce la pauza a fost 5-0.

Golurile echipei din Galateni au fost reusite de Tofan Marian (3), Lefter Andrei (2), Banica Marian, Puiu Alin si Maciuca Andrei.

„Am dominat meciul de la un capat la altul. La pauza am avut 5-0, in minutul 60 scorul a devenit 8-0, dupa care ne-am relaxat, am facut patru schimbari si am luat doua goluri intamplatoare spre final” , Cristi Bordei, jucator AS Galateni.

9 comentarii pentru acest articol

• privitor

Meciul a inceput la 14.02, DIN CAUZA INTARZIERII LA MECI A GAZDELOR SI A LIPSEI ASISTENTEI MEDICALE , CARE LA 13.47 INCA NU ERA LA MECI. este normal? ce se intampla in astfel de situatii?

• privitor

SCUZE! LA 13.02 A INCEPUT SI ASISTENTA NU AJUNSESE LA 12.47

• ptr priv raspuns

Art. 26 Asistenta medicala a) lipsa acesteia inainte de joc 0-3 b) in timpul jocului 0 – 3

• tarzan

o echipa de „frustrati”…..AS BUTESTI….

• tarzan

9.1. Terenul de joc este neregulamentar in urmatoarele conditii:
    a) cand lipseste sau este deteriorat gardul imprejmuitor;
    b) cand nu este marcat sau este marcat neregulamentar;
    c) cand lipsesc sau sunt deteriorate ori neregulamentare portile, plasele si steagurile de colt;
    9.2. Arbitri si observatorii delegati sunt obligati sa nu inceapa jocurile atunci cand terenurile prezinta deficiente majore fata de prezentul regulament.
    9.3. Fata de art. 9.2. In situatia in care echipa organizatoare nu ia masuri de remediere a deficientelor, in maxim 30 de minute de la ora oficiala de incepere, jocul nu se va disputa, iar echipa in cauza va fi sanctionata conform prevederilor regulamentare