Beatrice Şerban, sportivul anului 2013 în Teleorman

Data 19 dec.. 2013, categoria Culturism

Sala Sporturilor din Alexandria a găzduit, marţi seara, gala premiilor Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Teleorman, dedicata sportivilor cu cele mai bune rezultate in anul 2013.

Culturista Beatrice Şerban a fost desemnata sportiva anului 2013 in judetul nostru, intrecandu-i pe Florina Chiar, practicantă de fotbal-tenis, si pe karatistul Sorin Burtan.

In 2013, Beatrice Serban a obtinut 4 medalii de aur, la Naţionalele de juniori şi seniori, la Europenele de juniori şi la Campionatul Mondial de bodybuilding feminin desfăşurat în Mongolia, aceste rezultate aducandu-i locul 1 printre sportivii teleormaneni ai anului.

Clasament sportiv 2013
1. SERBAN MIHAELA BEATRICE – CST ALEXANDRIA – CULTURISM – antrenor DUMITRU FLORIAN
2. CHIAR FLORINA RODICA – CS VIITORUL 003 ALEXANDRIA FOTBAL TENIS – antrenor DINA IONUT
3. BURTAN SORIN CST ALEXANDRIA – KARATE antrenor GANEA IONEL

4. CAMINESCU FLORENTINA – CSS TURNU MAGURELE – KAIAC antrenor OLTEIU GABRIEL şi GHEARA ANA MARIA
5. STOIAN GEORGIANA DENISA – CST ALEXANDRIA – KARATE antrenor GANEA IONEL
6. PATE ALEXANDRU – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DUDEANU MAGDALENA
7. PANTELIE CARLA – CST ALEXANDRIA TIR TALERE antrenor PANDURU EMANUEL
8. DUDEANU MAGDALENA – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DUDEANU MAGDALENA
9. PARASCHIV PAULA – CS VIITORUL 003 ALEXANDRIA FOTBAL TENIS antrenor DINA IONUT
10. MANOLE ROXANA – CST ALEXANDRIA TIR TALERE antrenor DUDEANU MAGDALENA
11. PANTELIE LARISA – CST ALEXANDRIA TIR TALERE antrenor PANDURU EMANUEL
12. STAN ANDREEA – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DUDEANU MAGDALENA
13. TUDOR ANDREI – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DUDEANU MAGDALENA
14. BADEA LAURENTIU – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DUDEANU MAGDALENA
15. PURAN REBECA – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DUDEANU MAGDALENA
16. DEGERATU FLORIN – CSS TURNU MAGURELE – KAIAC antrenor OLTEIU GABRIEL şi GHEARA ANA MARIA
17. DUMITRU SORIN – CS TAKEDA ALEXANDRIA – KARATE antrenor CRISTINA SORIN
18. LUCA IRINA – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DROZD CRISTIAN
19. PETRILA FLORENTINA – CST ALEXANDRIA TIR PISTOL antrenor DROZD CRISTIAN
20. BAIETICA GABRIEL – CSS TURNU MAGURELE – KAIAC antrenor OLTEIU GABRIEL şi GHEARA ANA MARIA
21. COANTA CIPRIAN – CS ATAC ALEXANDRIA TIR CU ARCUL antrenor NANU LIVIU
22. MIREA DANA LOREDANA – CST ALEXANDRIA – BOX antrenor CARSTICA GEORGE
23. SERBAN MARIA MAGDALENA – CST ALEXANDRIA – KARATE antrenor GANEA IONEL
24. CHIRITA LARISA – CS TAKEDA ALEXANDRIA – KARATE antrenor CRISTINA SORIN
25. PRIPAS SORIN – CS KANAZAWA ALEXANDRIA – KARATE antrenor GANEA IONEL
26. NANU LIVIU – CS ATAC ROSIORII DE VEDE TIR CU ARCUL antrenor NANU LIVIU

CLASAMENT JOCURI SPORTIVE
BASEBALL, SENIORI MASCULIN – CS ATLETICO ALEXANDRIA
BASCHET U15 FEMININ – CSS ALEXANDRIA
FOTBAL U 15 FEMININ – CS UNIVERSITATEA ALEXANDRIA

CLASAMENT CLUBURI SPORTIVE
CST ALEXANDRIA
CS VIITORUL 003 ALEXANDRIA
CSS TURNU MAGURELE

ANTRENORUL ANULUI: DUMITRU FLORIAN – CULTURISM – CST ALEXANDRIA

PREMIU SPECIAL: ECHIPA DE BASCHET FEMININ BCT ALEXANDRIA

PREMIU SPECIAL – PENTRU SPRIJINUL FINANCIAR ACORDAT ECHIPEI DE BASCHET FEMININ BCT ALEXANDRIA: d-lui POPESCU IONEL

Comentariu