Branceni rateaza promovarea in Liga 3

Data 23 iun.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Astazi a avut loc returul barajului de promovare in Liga 3. Unirea Branceni incerca pentru prima data in istorie sa promoveze.

Pe o caldura de foc si pe un teren de toata jena, unde nu cred ca in liga 4  din Teleorman exista asemenea teren, echipa din Branceni, campioana teleormanului mergea pentru returul barajului. Meciul a inceput cu o usoara dominare a celor din Cetate dar fara ocazii de a marca, de remarcat ca la echipa noastra a lipsit portarul titular Alexandru Oprea. Dupa cum spuneam meciul incepe cu o usora dominare a echipei gazda, portarul George Voicu cu o evolutie consistenta a pastrat scorul de 0-0 la pauza. Repriza a doua incepe cu o surprinzatoare dominare a echipei noastre si care spre finalul meciului pune stapanire pe joc si rateaza ocazii incredibile prin Dragu, sut din 16 metri pe langa bara, apoi prin Ilie Cristian care suteaza din drop si portarul Salceanu era spectator dar mingea refuza sa intre in poarta si cea mai mare ocazie de gol vine in minutul 75, corner Sorin Buca, Grosu se inalta si dintr-un metru trimite mingea in portarul Salceanu, mingea ii revine si acesta trimite incredibil peste poarta. Si cum ocaziile se razbuna, in minutul 93 gazdele executa o lovitura de la 30 metri, antrenorul-jucator, Dorian Vasilica trimite o centrare la semiinaltime, mingea trece pe sub portarul Voicu loveste bara si ajunge la un atacant advers care marcheaza, 1-0 si Tractorul Cetate merge in Liga 3. Poate un rezultat nedrept dar asta est fotbalul, echipa din Branceni a jucat, a aratat ca vrea in Liga 3 dar cel mai important este ca nu s-au facut de ras.