Teleorman Sport

liga5-042Liga a-V-a Seria I  Duminica 22.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS UNIREA MOSTENI – A.S. AVINTUL STEJARU     3-3

2) AS PROGRESUL NENCIULESTI – CS FLACARA CALINESTI     1-3

3) AS VIITORUL DIDESTI – AS TELEORMANUL TROIANUL     4-2

4) AS VIITORUL BLEJESTI – AS VIITORUL SACENI     6-0

5) AS GLORIA MERISANI – AS REAL BEUCA     2-2

6) C S VIRTOAPE – CS METALUL FRASINET     –  nu se disputa

liga 5Liga a-V-a Seria II  Duminica  22.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VICTORIA LUNCA – CS VITANESTI     5-1

2) AS TINERETUL SUHAIA – AS FLACARA LITA     6-1

3) AS PROGRESUL SMIRDIOASA – AS VICTORIA STOROBANEASA    4-0

4) AS STEAUA SPATAREI – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE    6-1

5) AS CETATEA TURNU MAGURELE – ACS IZVOARELE    2-1

6) AS VOINTA SAELELE 2017 – AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI    1-0

 

sfintesti1Liga a-VI-a Seria I  Duminica  22.04.2018  Ora: 11,00

1) AS VULTURII MERENI – AS RECOLTA SFINTESTI     3-0

2) AS INTER PURANI – AS SPICUL BALACI     3-0 neprezentare oaspeti

3) AS FLACARA 2 TALPA – ACS SOIMII SCRIOASTEA    1-4

4) AS TINERETUL RADOIESTI – ACS OLIMPIA DOBROTESTI    12-0

 

Liga a-VI-a Seria II  Duminica  22.04.2018 Ora: 11,00

1) ACS UNIREA BRINCENI – AS VEDEA     11-1

2) AS SPORTING CALMATUIU DE SUS – AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE     3-0

3) AS RECOLTA COPACEANCA – STA     –

4) CS VOINTA SALCIA – AS FLACARA 2015 CONTESTI ...continuare....

vointa saelele - petrolul 2Voința Turnu Măgurele și Sporting Roșiori au disputat ieri încă un meci în campionat, adica etapa cu numărul 21, a Ligii 3, seria 3. Formația turneană a câștigat pe teren propriu, scor 1-0, gol Fotescu în minutul 30, în fața formației Concordia Chiajna 2.

Cu acest scor, Voința a egalat la puncte pe FCM Alexandria, 46, dar a ramas pe locul 3. Următoarea etapă, echipa lui Mugur Cornățeanu se va de plasa la Ploiești pentru a juca cu Petrolul.

Vă prezentăm mai jos echipa noastră care a jucat în acest meci:

Voința: Izvoran – Niculae, Prodan, Mitrea, Pantelimon – Moise, Cruceru, Mituș...continuare....

L-3---Popesti---Rosiori-08Dupa ce a reusit sa treaca etapa trecuta de echipa secunda a celor de la Astra, Sporting Rosiori nu a mai reusit un rezultat pozitiv.

In partida disputata pe stadionul Intergaz, echipa condusa de Florin Soava s-a inclinat in fata ilfovenilor de la SC Popesti Leordeni cu scorul de 0-2.

Golurile partide au fost inscrise de Lalciu si Dobre in minutele 39 respectiv 44.

Rezultatul confirma perioada grea prin care trece formatia condusa de Paul Mara.

continuare....

draganesti vlasca amicalLiga a- IV-a – Sambata 21.04.2018  Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS METALUL PERETU – CS ASC SEACA     3-1 (Purcarea 34, Stefan 57, autogol 84 -Dima 45)

2) ACS AJAX BOTOROAGA – CS AVINTUL BRAGADIRU     1-0 (Grosu 94)

3) CS NANOV – AS TINERETUL SILISTEA     2-1 (Stafie 15, 30 – )

4) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACF DUNAREA ZIMNICEA    4-8 (Radoi 74, Svoboda 77, Raportaru 82, Manache 89 – Mitala, Marinescu 2, Dinca 2, Nadrag, Ciulacu, Magureanu)

5) CS RAPID BUZESCU – CS UNIREA TIGANESTI    4-2 (Marin 30, 45, Nica 63, Sabou 73 – Clement...continuare....

fcm alexandria - petrolulFCM Alexandria a pierdut azi fără drept de apel în fața contracandidatei la promovare Petrolul Ploiești, scor 1-4, și s-a distanțat la 7 puncte plus un meci mai puțin al prahovenilor cu doar cinci etape înainte de finalul campionatului Ligii 3, seria 3.

Jocul nu a avut istoric iar oaspeții au condus cu scorul de 0-4 până la pauză prin golurile marcate de Sergiu Arnăutu în minutele 18, 23, 40, Alexandru Tudor Șaim 34 iar pentru gazde a marcat Alexandru Ichim în minutul 69 autogol.

Mai mult, dacă Voința Turnu Măgurele câștigă mâine, ar putea să treacă pe locul 2 în defavoarea FCM-ului.

Cele două...continuare....

spt-talpa2Liga a-VI-a Seria I  Duminica  22.04.2018  Ora: 11,00

1) AS VULTURII MERENI – AS RECOLTA SFINTESTI     –
Catalin Columban – Sorin Beianu, Sebastian Treistaru (toti Videle)

Observator: Viorel  Nicolescu (Videle)

2) AS INTER PURANI – AS SPICUL BALACI     –
Marian Mustaciosu (Guruieni)- Sorin Manea, ionel Galateanu (ambii Alexandria)

Observator: Florea Coman (Alexandria)

3) AS FLACARA 2 TALPA – ACS SOIMII SCRIOASTEA     –
Alexandru Sirbu – Cristian Mihai, George Botoghina (toti Rosiori de Vede)

Observator: Iulian Pirnac (Videle)

4) AS TINERETUL RADOIESTI –...continuare....