Fotbal Liga IV

draganesti vlasca amicalLiga a- IV-a – Sambata 21.04.2018  Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS METALUL PERETU – CS ASC SEACA     3-1 (Purcarea 34, Stefan 57, autogol 84 -Dima 45)

2) ACS AJAX BOTOROAGA – CS AVINTUL BRAGADIRU     1-0 (Grosu 94)

3) CS NANOV – AS TINERETUL SILISTEA     2-1 (Stafie 15, 30 – )

4) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACF DUNAREA ZIMNICEA    4-8 (Radoi 74, Svoboda 77, Raportaru 82, Manache 89 – Mitala, Marinescu 2, Dinca 2, Nadrag, Ciulacu, Magureanu)

5) CS RAPID BUZESCU – CS UNIREA TIGANESTI    4-2 (Marin 30, 45, Nica 63, Sabou 73 – Clement...continuare....

zimniceaLiga a- IV-a – Sambata 21.04.2018  Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS METALUL PERETU – CS ASC SEACA     –
Mircea Belinas (Zimnicea) – Catalina Nan (Alexandria), Ovidiu Marinel (Rosiori de Vede), Rez. Razvan Vaduva (Zimnicea) – seniori

Razvan Vaduva (Zimnicea) – Marius Pate (Alexandria), Valentin Sanculet (Zimnicea) – juniori

Observator: George Popa (Alexandria)

2) ACS AJAX BOTOROAGA – CS AVINTUL BRAGADIRU     –
Catalin Columban – Mihai Petrescu, Liviu Barbu (toti Videle),Rez. Alexandru Catruna (Plosca) – seniori

Alexandru Catruna (Plosca) – Ionel Nisipeanu (Piatra), Daniel Ene (Plosca)...continuare....

botoroagaCUPA ROMANIEI – FAZA JUDETEANA, OPTIMI DE FINALA – MIERCURI 18 APRILIE 2018, ORA 16.30

1. CS RAPID BUZESCU – AS VICTORIA LUNCA 2-2 si 7-6 dupa lovituri de pedeapsa

2. ACS DRAGANESTI VLASCA – FCM 2 ALEXANDRIA 4-0

3. CS UNIREA TIGANESTI – ACF DUNAREA ZIMNICEA 5-3

4. ACS SOIMII SCRIOASTEA – ACS AJAX BOTOROAGA 2-2 si 5-6  dupa lovituri de pedeapsa

5. CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACS ATLETIC ORBEASCA 0-0 si 2-4 dupa lovituri de pedeapsa

6. CS ASC SEACA – AS VIITORUL BLEJESTI 5-2

7. CS METALUL PERETU – ACS AVINTUL BRAGADIRU 9-0

8. CS VIRTOAPE – ACS ASTRA PLOSCA 2-6

 

 

alexandria-tiganesti02Maine, AJF Teleorman a programat faza optimilor de finala a Cupei Romaniei, faza judeteana. Meciurile vor incepe de la 16:30.

1. CS RAPID BUZESCU – AS VICTORIA LUNCA

Adrian Buica (Alexandria) – Marian Mustaciosu (Guruieni), Sorin Manea (Alexandria)

Observator: Nicu Lixandru (Alexandria)

2. ACS DRAGANESTI VLASCA – FCM 2 ALEXANDRIA

Catalin Columban – Ionut Vintila, Mihai Petrescu (toti Videle)

Observator: Alexandru Bajan (Videle)

3. CS UNIREA TIGANESTI – ACF DUNAREA ZIMNICEA

Cristian Ilie – Robert Chioreanu, Octavian Petre (toti Turnu Magurele)

Observator: Ilie Poting...continuare....

Olteni---Orbeasca--14AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei sale casetele tehnice de la meciurile de sambata din etapa cu numarul 20 a Ligii 4. Le prezentam si noi mai jos:
1) CS AVINTUL BRAGADIRU – CS ASC SEACA    0 – 3 (0-0)
Au  marcat: Frujina (min 51), Ilie (min74), Camen (min86)

CS Avintul Bragadiru: Craciun D – Cotruta, Neacsu (min 80 Dulgheru), Popa, Sandu (min 71 Ungureanu), Balan L, Firica, Cristea, Balan M, Craciun S, Olteanu (min 46 Ancu)

Antrenor: Beniamin Cristea

CS ASC Seaca:  Iancu – Dima, Scurtu, Tene, Frujina (min 56 Virdol), Latu, Ilie (min 84...continuare....

draganesti vlasca1) CS AVINTUL BRAGADIRU – CS ASC SEACA   0-3 (Frujina 50, Ilie 75, Camen 87)

2) AS TINERETUL SILISTEA – ACS AJAX BOTOROAGA    2-3 (Necula 85, Stanciu 92 – Tufan 20, 89, Hurduc 78)

3) ACF DUNAREA ZIMNICEA – C.S. NANOV    6-1 (Mitala 13,28, Dinca 37, Marin 80,86, Marinescu 87 – Burca 85)

4) CS UNIREA TIGANESTI – CS UNIREA PETROLUL VIDELE   6-2 (Paun 5, Olteanu 20, Clement 43, Calin Mihai 60,75, Stafie 85 – Burcea 20, Necula 82 )

5) C S VIATA NOUA OLTENI – C S RAPID BUZESCU     – nu se disputa

6) A.S. ATLETIC ORBEASCA – A.S. VIITORUL BUTESTI  10-0 (Gheorghe...continuare....

astra plosca golLiga a- IV-a – Sambata 14.04.2018  Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS AVINTUL BRAGADIRU – CS ASC SEACA     –
Alexandru Maican – Stefan Creanga (ambii Turnu Magurele), Forin Stan (Poroschia), Rez. Octavin Petre (Turnu Magurele) – seniori

Octavian Petre – Mihai Calin, Alexandru Sima (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)

2) AS TINERETUL SILISTEA – ACS AJAX BOTOROAGA     –
Nicolae Ologeanu (Alexandria) – Alexandru Petre (Videle), Traian Ene (Plosca), Rez. Alexandru Catruna (Plosca) – seniori

Alexandru Catruna (Plosca) – Alin Pana,...continuare....

peretu-brinceni08AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei casetele tehnice de la meciurile de vineri, 7 aprilie, din Liga 4 care au contat pentru etapa cu numarul 20. Le prezentam si noi mai jos:

1) CS METALUL PERETU – CS AVINTUL BRAGADIRU    3 – 2  (0-0)
Au  marcat: Purcarea (min 58), Stefan (min 83), Iaurum A (min 86) respectiv Popa (min 52), Cristea (min 78)

CS Metalul Peretu: Manafu – Sandu, Carabasu, Spataru (min 51 Burcea), Radu, Iaurum M, Iaurum A, Stefan, Ivascu (min 69 Almajeanu), Purcarea (min 92 Iaurum L), Baltaretu (min 93 Calota)

Avertismente: Iaurum M, Purcarea, Stefan, Manafu

Antrenor:...continuare....