Fotbal Onoare

bobeCupa Teleormanul – Sferturi de finala, Sambata 08.08.2015, Ora 11.00

1. CS Vitanesti – CS Metalul Frasinet

Mircea Belinas (Zimnicea) – Traian Ene (Plosca), Ovidiu Marinel (Rosiori de Vede)

Observator: Cristina Babadac (Alexandria)

*Jocul se disputa pe terenul comunal din Nenciulesti

2. ACF Dunarea Zimnicea – CS Viata Noua Olteni

Marius Bobe (Videle) – Aurel Tanase (Rosiori de Vede), Alexandru Draghici (Videle)

Observator: George Popa (Alexandria)

*Jocul se disputa pe terenul comunal din Brinceni

3. CS Rapid Buzescu – AS Atletic Orbeasca

Ioonut Babadac (Alexandria) – Cosmin Ciocan, Stefan Creanga...continuare....

bobeCupa Teleormanul  – Sambata –  01.08.2015  – Ora 11,00

Grupa  A
1. AS Victoria Lunca  – CS Vitanesti 3-4
2.  AFC Vointa Saelele – ACF Dunarea Zimnicea 2-2
3. AS Progresul Nenciulesti – sta

Grupa  B
1. CS Virtoape – AS Unirea Mosteni 4-1
2. AS Petrolul Poeni  – CS Metalul Frasinet 0-25
3. CS Viata Noua Olteni  – sta

Grupa  C
1. AS Real Beuca– CS Metalul Peretu 1-3
2. CS Rapid Buzescu – AS Viitorul Didesti 9-0
3. AS Gloria  Merisani – sta

Grupa  D
1. ACS Unirea Brinceni–...continuare....

Videle - Olteni _ 01 _ brandDupă patru etape disputate până acum în Cupa Teleormanul, cinci echipe au reusit sa treaca de faza grupelor, calificându-se în faza sferturilor de finală, ultimele trei formatii valificate urmand sa le cunoastem peste o saptamana.

Acestea sunt: Viaţa Nouă Olteni în grupa B, Rapid Buzescu şi Metalul Peretu în grupa C, Unirea Brânceni şi Atletic Orbeasca în grupa D.

Grupa A
1.Dunărea Zimnicea   3  2 1 0  20-2  7p
2.Voinţa Saelele    3  2 0 1  16-4  6p
3.CS Vităneşti    3  2 0 1   8-9  6p
4.Progresul Nenciuleşti  4  1 0 3  8-31 3p
5.Victoria...continuare....

arbitri Cupa Teleormanul  – Sambata –  25.07.2015  – Ora 11,00

 

Grupa  A

1. AS Progresul Nenciulesti – AS Victoria Lunca 3-2

2. CS Vitanesti   – AFC Vointa Saelele 2-1

3. ACF Dunarea Zimnicea – sta

 

Grupa  B

1. CS Metalul Frasinet   – CS Virtoape 1-1

2. CS Viata Noua Olteni  – AS Petrolul Poeni 7-1

3. AS Unirea Mosteni – sta

 

Grupa  C

1. CS Metalul Peretu– CS Rapid Buzescu 1-1

2. AS Gloria  Merisani– AS Real Beuca 3-2

3. AS Viitorul Didesti – sta

 

Grupa  D

1. AS Recolta  Copaceanca–...continuare....

CT _ Saelele - Zimnicea 18Au trecut 3 etape din actuala stagiune a Cupei Teleormanul (in faza grupelor se disputa 5 runde), insa pana la aceasta ora nicio echipa nu si-a asigurat matematic calificarea in sferturile de finala.

In Grupa A, Dunarea Zimnicea si Vointa Saelele se afla pe primele doua pozitii, si au cele mai mari sanse sa mearga mai departe, situatie intalnita si in Grupa C, unde Buzescu si Peretu sunt si ele cu un pas in „sferturi”.
In schimb, Grupele B si D sunt mult mai stranse, mai multe echipe avand sanse la calificarea in faza eliminatorie.
In Grupa B, Mosteni si Olteni au cate 6 puncte, iar Vartoape si Frasinet au strans...continuare....

zimniceaCupa Teleormanului etapa a III a

Grupa A

Dunărea  Zimnicea – Progresul Nenciuleşti 15-0

Voinţa Saelele – Victoria Lunca 6-1

Vităneşti a stat

Grupa B

Vârtoape – Petrolul Poeni 15-0

Unirea Moşteni – Viaţa Nouă Olteni 1-3

Metalul Frăsinet a stat

Grupa C

Viitorul Dideşti – Gloria Merişani 2-1

Rapid Buzescu – Real Beuca 12-1

Metalul Peretu a stat

Grupa D

Şoimii Scrioaştea – Atletic Orbeasca 2-3

Unirea Brânceni – Tinetretul Rădoieşti 7-0

Recolta Copăceanca a stat

CT _ Saelele - Zimnicea 07Sâmbătă, începând cu orele 11, se vor juca meciurile celei de-a treia etape din Cupa Teleormanul. Iată mai jos programul acestor partide.

Grupa A
ACF DUNAREA ZIMNICEA  – AS PROGRESUL NENCIULESTI
AFC VOINTA SAELELE  – AS VICTORIA  LUNCA
CS  VITANESTI   – STA

Grupa B
CS  VIRTOAPE  – AS PETROLUL POENI
AS UNIREA MOSTENI – CS VIATA NOUA OLTENI
CS METALUL FRASINET – STA

Grupa C
AS VIITORUL  DIDESTI  – AS  GLORIA  MERISANI
CS  RAPID  BUZESCU – AS REAL  BEUCA
CS METALUL PERETU – STA

Grupa Dcontinuare....

CT _ Olteni - Saelele 01 _ Brand

Astazi, de la ora 11:00, s-au disputat meciurile etapei a II-a din cadrul Cupei Teleormanul.

Iata care au fost rezultatele inregistrate in cele 4 grupe si clasamentele dupa doua runde:

Grupa A
1. AS Victoria Lunca – ACF Dunarea Zimnicea 1-1 (0-1)
2. CS Vitanesti – AS Progresul Nenciulesti 5-4 (2-2)
3. AFC Vointa Saelele – sta

Clasament
1. Dunarea Zimnicea 2 1 1 0 4p (5-2)
2. Vointa Saelele 1 1 0 0 3p (9-1)
3. AS Vitanesti...continuare....