Fotbal Onoare

Videle - Olteni _ 01 _ brandDupă patru etape disputate până acum în Cupa Teleormanul, cinci echipe au reusit sa treaca de faza grupelor, calificându-se în faza sferturilor de finală, ultimele trei formatii valificate urmand sa le cunoastem peste o saptamana.

Acestea sunt: Viaţa Nouă Olteni în grupa B, Rapid Buzescu şi Metalul Peretu în grupa C, Unirea Brânceni şi Atletic Orbeasca în grupa D.

Grupa A
1.Dunărea Zimnicea   3  2 1 0  20-2  7p
2.Voinţa Saelele    3  2 0 1  16-4  6p
3.CS Vităneşti    3  2 0 1   8-9  6p
4.Progresul Nenciuleşti  4  1 0 3  8-31 3p
5.Victoria...continuare....

arbitri Cupa Teleormanul  – Sambata –  25.07.2015  – Ora 11,00

 

Grupa  A

1. AS Progresul Nenciulesti – AS Victoria Lunca 3-2

2. CS Vitanesti   – AFC Vointa Saelele 2-1

3. ACF Dunarea Zimnicea – sta

 

Grupa  B

1. CS Metalul Frasinet   – CS Virtoape 1-1

2. CS Viata Noua Olteni  – AS Petrolul Poeni 7-1

3. AS Unirea Mosteni – sta

 

Grupa  C

1. CS Metalul Peretu– CS Rapid Buzescu 1-1

2. AS Gloria  Merisani– AS Real Beuca 3-2

3. AS Viitorul Didesti – sta

 

Grupa  D

1. AS Recolta  Copaceanca–...continuare....

CT _ Saelele - Zimnicea 18Au trecut 3 etape din actuala stagiune a Cupei Teleormanul (in faza grupelor se disputa 5 runde), insa pana la aceasta ora nicio echipa nu si-a asigurat matematic calificarea in sferturile de finala.

In Grupa A, Dunarea Zimnicea si Vointa Saelele se afla pe primele doua pozitii, si au cele mai mari sanse sa mearga mai departe, situatie intalnita si in Grupa C, unde Buzescu si Peretu sunt si ele cu un pas in „sferturi”.
In schimb, Grupele B si D sunt mult mai stranse, mai multe echipe avand sanse la calificarea in faza eliminatorie.
In Grupa B, Mosteni si Olteni au cate 6 puncte, iar Vartoape si Frasinet au strans...continuare....

zimniceaCupa Teleormanului etapa a III a

Grupa A

Dunărea  Zimnicea – Progresul Nenciuleşti 15-0

Voinţa Saelele – Victoria Lunca 6-1

Vităneşti a stat

Grupa B

Vârtoape – Petrolul Poeni 15-0

Unirea Moşteni – Viaţa Nouă Olteni 1-3

Metalul Frăsinet a stat

Grupa C

Viitorul Dideşti – Gloria Merişani 2-1

Rapid Buzescu – Real Beuca 12-1

Metalul Peretu a stat

Grupa D

Şoimii Scrioaştea – Atletic Orbeasca 2-3

Unirea Brânceni – Tinetretul Rădoieşti 7-0

Recolta Copăceanca a stat

CT _ Saelele - Zimnicea 07Sâmbătă, începând cu orele 11, se vor juca meciurile celei de-a treia etape din Cupa Teleormanul. Iată mai jos programul acestor partide.

Grupa A
ACF DUNAREA ZIMNICEA  – AS PROGRESUL NENCIULESTI
AFC VOINTA SAELELE  – AS VICTORIA  LUNCA
CS  VITANESTI   – STA

Grupa B
CS  VIRTOAPE  – AS PETROLUL POENI
AS UNIREA MOSTENI – CS VIATA NOUA OLTENI
CS METALUL FRASINET – STA

Grupa C
AS VIITORUL  DIDESTI  – AS  GLORIA  MERISANI
CS  RAPID  BUZESCU – AS REAL  BEUCA
CS METALUL PERETU – STA

Grupa Dcontinuare....

CT _ Olteni - Saelele 01 _ Brand

Astazi, de la ora 11:00, s-au disputat meciurile etapei a II-a din cadrul Cupei Teleormanul.

Iata care au fost rezultatele inregistrate in cele 4 grupe si clasamentele dupa doua runde:

Grupa A
1. AS Victoria Lunca – ACF Dunarea Zimnicea 1-1 (0-1)
2. CS Vitanesti – AS Progresul Nenciulesti 5-4 (2-2)
3. AFC Vointa Saelele – sta

Clasament
1. Dunarea Zimnicea 2 1 1 0 4p (5-2)
2. Vointa Saelele 1 1 0 0 3p (9-1)
3. AS Vitanesti...continuare....

buca neluDuminica trecuta s-au disputat meciurile primei etape ale Cupei Teleormanul, traditionala competitie estivala de fotbal.

In prima runda, in cele 8 jocuri programate, s-au inregistrat 4 victorii ale gazdelor si 4 ale oaspetilor, in total inscriindu-se 43 de goluri in total.

Peretu si Saelele, cate 9 goluri la debut
Cate 9 goluri au reusit Vointa Salele si Metalul Peretu, cele doua formatii de Liga 4 impunandu-se in deplasariule de la Nenciulesti si Didesti.
Pentru Vointa au punctat M. Voicu si A. Cazacu cate o dubla, Tantalete, Borda, Chitu, Stoian si Carbunaru, in timp ce pentru Peretu au marcat Burcea si Stefan, cate un hattrick,...continuare....

voicilaDuminica incepe editia a 43-a a Cupei Teleormanul, competitie de traditie si foarte urmarita la noi in judet. Ca de fiacare data, echipele participante vor sa se prezinte cat mai bine la startul turneului, iar pentru asta au incercat sa se intareasca pentru a lasa o impresie frumoasa sau chiar pentru a spera la trofeu.

Teresport.ro a strans cele mai importante transferuri pentru aceasta competitiei si vi le prezinta mai jos:

Rapid Buzescu – Horatiu Lascu (FCM Alexandria), Coco Ciofalca (Rapid Buzescu), Razvan Busca (Rapid Buzescu), Mircea Teo (FCM Alexandria), Ilie Albu (Astra Plosca)

Unirea Branceni – Sorin Bucă...continuare....