Fotbal Onoare

liga5-042Liga a-V-a Seria I  Duminica 22.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS UNIREA MOSTENI – A.S. AVINTUL STEJARU     3-3

2) AS PROGRESUL NENCIULESTI – CS FLACARA CALINESTI     1-3

3) AS VIITORUL DIDESTI – AS TELEORMANUL TROIANUL     4-2

4) AS VIITORUL BLEJESTI – AS VIITORUL SACENI     6-0

5) AS GLORIA MERISANI – AS REAL BEUCA     2-2

6) C S VIRTOAPE – CS METALUL FRASINET     –  nu se disputa

liga 5Liga a-V-a Seria II  Duminica  22.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VICTORIA LUNCA – CS VITANESTI     5-1

2) AS TINERETUL SUHAIA – AS FLACARA LITA     6-1

3) AS PROGRESUL SMIRDIOASA – AS VICTORIA STOROBANEASA    4-0

4) AS STEAUA SPATAREI – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE    6-1

5) AS CETATEA TURNU MAGURELE – ACS IZVOARELE    2-1

6) AS VOINTA SAELELE 2017 – AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI    1-0

 

nenciulestiLiga a-V-a Seria I  Duminica 22.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS UNIREA MOSTENI – A.S. AVINTUL STEJARU     –
Aurel Peia (Alexandria) – Ionut Vintila, Andrei  Baciu  (ambii Videle) – seniori

Ionut Vintila (Videle) – Tibi Spatarei, Teodor Oancea (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Marian Zirna (Videle)

2) AS PROGRESUL NENCIULESTI – CS FLACARA CALINESTI     –
Mircea Belinas (Zimnicea) – Marius Stoian, Andrei Grecu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Valentin Zvobota  – Dorinel Luca, Marius Salici (toti Videle) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori...continuare....

liga 5Liga a-V-a Seria II  Duminica  22.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VICTORIA LUNCA – CS VITANESTI     –
Robert  Mitrache (Rosiori de Vede) – Traian Ene (Plosca), Bogdan Pana (Alexandria) – seniori

Teodor Gheorghe – Lucian Epure, Gabriel Costea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: George Floricel  (Alexandria)

2) AS TINERETUL SUHAIA – AS FLACARA LITA     –
Mihai Tatara (Turnu Magurele)- Alexandru Dinca, Ionut Purcea (ambii Videle) – seniori

·         Jocul de juniori  nu se disputa.

3) AS PROGRESUL SMIRDIOASA – AS VICTORIA STOROBANEASA     –continuare....

botoroagaCUPA ROMANIEI – FAZA JUDETEANA, OPTIMI DE FINALA – MIERCURI 18 APRILIE 2018, ORA 16.30

1. CS RAPID BUZESCU – AS VICTORIA LUNCA 2-2 si 7-6 dupa lovituri de pedeapsa

2. ACS DRAGANESTI VLASCA – FCM 2 ALEXANDRIA 4-0

3. CS UNIREA TIGANESTI – ACF DUNAREA ZIMNICEA 5-3

4. ACS SOIMII SCRIOASTEA – ACS AJAX BOTOROAGA 2-2 si 5-6  dupa lovituri de pedeapsa

5. CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACS ATLETIC ORBEASCA 0-0 si 2-4 dupa lovituri de pedeapsa

6. CS ASC SEACA – AS VIITORUL BLEJESTI 5-2

7. CS METALUL PERETU – ACS AVINTUL BRAGADIRU 9-0

8. CS VIRTOAPE – ACS ASTRA PLOSCA 2-6

 

 

alexandria-tiganesti02Maine, AJF Teleorman a programat faza optimilor de finala a Cupei Romaniei, faza judeteana. Meciurile vor incepe de la 16:30.

1. CS RAPID BUZESCU – AS VICTORIA LUNCA

Adrian Buica (Alexandria) – Marian Mustaciosu (Guruieni), Sorin Manea (Alexandria)

Observator: Nicu Lixandru (Alexandria)

2. ACS DRAGANESTI VLASCA – FCM 2 ALEXANDRIA

Catalin Columban – Ionut Vintila, Mihai Petrescu (toti Videle)

Observator: Alexandru Bajan (Videle)

3. CS UNIREA TIGANESTI – ACF DUNAREA ZIMNICEA

Cristian Ilie – Robert Chioreanu, Octavian Petre (toti Turnu Magurele)

Observator: Ilie Poting...continuare....

CT _ Peretu - Virtoape 18Liga a-V-a Seria I  Duminica 15.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30
1) A.S. AVINTUL STEJARU – C S VIRTOAPE     9-3

2) CS FLACARA CALINESTI – AS UNIREA MOSTENI     4-2

3) A.S. TELEORMANUL TROIANUL – AS PROGRESUL NENCIULESTI     2-4

4) AS VIITORUL SACENI – AS VIITORUL DIDESTI     5-3

5) A.S. VIITORUL BLEJESTI – A.S. GLORIA MERISANI   5-1

6) CS METALUL FRASINET – A.S. REAL BEUCA     nu s-a jucat

lunca-buzescu02Liga a-V-a Seria II  Duminica  15.04.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) CS VITANESTI – AS VOINTA SAELELE 2017     0-1

2) A.S. FLACARA LITA – A.S. VICTORIA LUNCA     2-3

3) A.S. VICTORIA STOROBANEASA – A.S. TINERETUL SUHAIA     2-6

4) A.S. FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE – AS PROGRESUL SMIRDIOASA     3-0

5) A.S. STEAUA SPATAREI – A.S. CETATEA TURNU MAGURELE    3-2

6) AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI – ACS IZVOARELE     2-3