Fotbal Promotie

fcm-videle1) AS REAL VIDELE – AS VULTURII MERENI     –
Sorin Manea (Alexandria) – Ion Cucu (Poroschia), Vali Mihaila (Guruieni)

Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)

2) ACS SOIMII SCRIOASTEA – AS FLACARA TALPA II     –
Marian Grosu (Buzescu) – Sorin Sisu (Plosca), Ionel Nisipeanu (Piatra)

Observator: Florea Roman (Alexandria)

3) AS REAL BEUCA – AS VEDEA     –
Robert Chioreanu – Mihai Calin, Alexandru...

old boys alexandriaOdata cu inceputul noului campionat in Liga 6, o noua echipa a aparut in acest campionat judetean, alcatuita din fost fotbalisti importanti din zona noastra, care au evoluat in ligile superioare ale Romaniei.

Formatia se numeste Old Boys Alexandria si membrii ei au ca obiectiv sa promoveze treptat pana la Liga 4 in sezoanele viitoare. Acesti jucatori, despre care vom mai vorbi cu siguranta, jucau ocazional fotbal si au luat hotararea de...

radoiestiLiga a-VI-a Seria I  Duminica  23.09.2018  Ora: 11,00

1) AS VULTURII MERENI – AS SPICUL BALACI     3-0

2) AS FLACARA TALPA II – AS REAL VIDELE     – joc  amanat

3) AS VEDEA – ACS SOIMII SCRIOASTEA     1-1 (meci intrerupt in minutul 79)

4) AS TINERETUL RADOIESTI – A.S. REAL BEUCA     9-0

5) CS OLTENI-TELEORMAN – AS RECOLTA COPACEANCA ...

CT _ Olteni - Saelele 01 _ BrandLiga a-VI-a Seria I  Duminica  23.09.2018  Ora: 11,00

1) AS VULTURII MERENI – AS SPICUL BALACI     –
Valentin Zvobota – Ionel Nita, Mihai Traistaru (toti Videle)

Observator: Viorel Nicolescu  (Videle)

2) AS FLACARA TALPA II – AS REAL VIDELE     – joc  amanat

3) AS VEDEA – ACS SOIMII SCRIOASTEA     –

sporting rosiori - draganesti vlasca 1Sporting Rosiori a debutat cu dreptul in noul sezon dupa victoria cu Draganesti Vlasca de ieri din primul tur al Cupei Romaniei, faza judeteana, scor 3-1.

Cele 4 goluri au fost reusite de Baltatu (83) pentru Draganesti Vlasca, respectiv Leonard Branceanu (15, 37), Alin Roman (72) pentru oaspeti.

Meciul s-a jucat la Draganesti iar...

radoiestiLiga a-VI-a Seria I  Duminica  13.05.2018  Ora: 11,00  – ULTIMA ETAPA A CAMPIONATULUI
1) AS INTER PURANI – AS VULTURII MERENI     6-1

2) AS FLACARA 2 TALPA – AS TINERETUL RADOIESTI     1-7

3) AS SPICUL BALACI – ACS OLIMPIA DOBROTESTI     6-7

4) AS RECOLTA SFINTESTI – ACS SOIMII SCRIOASTEA     2-1

 

Liga a-VI-a Seria II  Duminica...

liga5Liga a-VI-a Seria I  Duminica  13.05.2018  Ora: 11,00  – ULTIMA ETAPA A CAMPIONATULUI
1) AS INTER PURANI – AS VULTURII MERENI     –
Felix Oprescu – Marian Grecu, Cristian Mihai (toti Rosiori de Vede)

Observator:  George Haidu (Maldaeni)

2) AS FLACARA 2 TALPA – AS TINERETUL RADOIESTI     –
Sorin Manea (Alexandria) – Seher Karabiyk (Bragadiru), Sorin Sisu (Plosca)

Observator: Iulian Pirnac (Videle)

3) AS SPICUL BALACI –...

lunca-buzescu05Liga a-V-a Seria II  Duminica  13.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30
1) CS VITANESTI – AS STEAUA SPATAREI     –
Aurel  Tanase (Rosiori de Vede) – Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Valentin Stanculet (Zimnicea) – seniori

Eduard Fratila – Bogdan Doicut, Marian Manea (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cristian Nedela (Rosiori de Vede)

2) AS FLACARA LITA – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA...