Fotbal Ligi superioare

 

CSM Alexandria deschide etapa a 16-a, Vineri, 16.04.2021 in deplasare la Bascov, Sporting Rosiori joaca sambata, pe propriul teren cu liderul seriei a 6-a, CSO Filiasi.

Programul etapei a 16-a, Seria 6   – CLASAMENT!!!!!

Vineri, 16.04.2021, 17:00

ACS Unirea Bascov – CSM Alexandria
ACS FC Academica Clinceni 2 – CSM Flacăra Moreni

Sambata, 17.04.2021, 17:00

Universitatea Craiova 2 – ACS Vediţa...

Bucureștiul nu va avea reprezentantă la barajul pentru promovarea în Liga 3, conform unui anunț făcut de AMFB.

„În urma ședinței consultative cu echipele înscrise în ediția 2020-2021 a Ligii a 4-a și a opțiunilor exprimate, ținând cont de condițiile impuse, precum și de anumite particularități specifice fotbalului amator, de comun acord, toate structurile sportive au hotărât să nu participe în sezonul curent”, a fost anunțul făcut de Asociația Municipală de Fotbal București.

Sâmbăta, 17.04.2021 de la ora 11:00 ia start mini-campionatul care decide campioana județeană, programul meciurilor este unul infernal, Sâmbăta – Duminica, acest program amintește de turneul final al Cupei Teleormanul. Iata programul complet

Etapa 1- 17-04-2021 ORA 11:00

ACS AJAX BOTOROAGA – AS VIITORUL BUTESTI

CS RAPID BUZESCU – CSM 2 ALEXANDRIA

Etapa 2 18-04-2021 ORA 11:00

CSM 2 ALEXANDRIA – ACS AJAX BOTOROAGA

AS VIITORUL BUTESTI – CS RAPID BUZESCU

Etapa 3 24-04-2021 ORA 11:00

CSM 2 ALEXANDRIA – AS VIITORUL BUTESTI

CS RAPID...

 

Astazi s-a incheiat etapa a 15-a din Liga 3, Seria 6, liderul, CSO Filiasi a castigat cu CSU 2 Craiova si are un avans de 4 puncte fata de locul 2, cu 3 etape inainte de finalul sezonului, FC Pucioasa a castigat cu lanterna rosie, Academica 2 Clinceni cu 2-0 si a urcat pana pe locul 5.
Seria 6, etapa 15
Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00
Vediţa Coloneşti – Unirea Bascov 2-2
Flacăra Moreni – Sporting Roşiori 0-0
CSM Alexandria – Petrolul Potcoava 0-0
Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00
ACSO Filiaşi – Universitatea Craiova 2 2-1

FC...

Pe baza noului regulament, AJF-urile vor trebui însă să își anunțe reprezentanta la ”etapa I” până în data de 8 mai. Exact o lună începând de mâine.Până la data de 8 mai, acestea trebuie să se organizeze si să dea drumul campionatului. Câștigătoarea va fi recunoscută de FRF și acceptată la baraj doar dacă va participa într-o competiție cu minimum 4 echipe în componență și să aibă șapte jocuri disputate în 30 de zile, adică un meci la aproximativ patru zile distanță. Asta în condiția în care fotbal la acest nivel, în mod oficial, în...

 
Reprezentativa feminină Under 17 a României s-a reunit luni, 5 aprilie, pentru un stagiu de pregătire la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, care se va încheia pe 13 aprilie.
În aceste zile, la Mogoșoaia, loturile naționale de fotbal feminin, U 17 și U 19 s-au reunit pentru a efectua un stagiu de pregătire în vederea disputării jocurilor pentru calificarea la turneul final al Campionatului European U 17, respectiv U 19, de anul viitor.
Printre sportivele convocate de antrenorii celor două reprezentative se află și...

 

Sambata, 10 aprilie de la ora 11:00 se joaca etapa a doua a play-off-ului Ligii secunde, clasamentul este unul foarte echilibrat, cu sanse mari pentru toate echipele, FC U Craiova se afla in continuare pe prima pozitie la un punct in fata Dunarii Calarasi,  Rapid Bucuresti joaca astazi, de la ora 19:00 la Miercurea Ciuc, meci care incheie etapa 1 a play-off-ului.

Program etapa 2 play-off Liga 2:
Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 11:30
CS Mioveni – FK Csikszereda
Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 14:00
U Craiova 1948 SA – ASU Politehnica Timișoara 
Duminică, 11 aprilie 2021, ora...

Sâmbătă, 10 aprilie, începe etapa a 2-a a play-out-ului,  in grupa A, Pandurii Targu Jiu si CSM Slatina par resemnate cu retrofradarea, in grupa B,  Aerostar Bacau pare condamnata si ea la retrogradare, iar CSM Resita se lupta cu Unirea Slobozia si Concordia Chiajna pentru un lic ”salvator”.

Program etapa 2 Grupa A play-out Liga 2:

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 11:00
Metaloglobus Bucureşti – Farul Constanţa
Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea