CS 2 Vârtoape a câştigat Campionatul de futsal de la Alexandria

Data 22 feb.. 2016, categoria Futsal

futsal_7Duminică s-a încheiat Campionatul judeţean de fotbal în sală din această iarnă şi trofeul a revenit echipei CS 2 Vârtoape.

Echipa din Vârtoape, pentru care a jucat şi Dănuţ Voicilă, a învins în finală pe Universitatea Alexandria cu un scor destul de clar, 11-2. Învingătoarea a câştigat un premiu în valoare de 500 lei, în timp ce ocupanta locului secund a primit 300. Echipa din Vârtoape a mai câştigat acest trofeu şi în 2014.

Rezultatele ultimei zile din ediţia 2016 a Campionatului judeţean de fotbal în sală:

– finala: CS 2 Vârtoape – Universitatea Alexandria 11-2;

– semifinale: Metalul Peretu – Universitatea Alexandria 2-4; CS 2 Vârtoape – CSS Turnu Măgurele 8-4.