CSM Alexandria a facut doar egal la Atletic Bradu azi, iar U Craiova 1948 SA a pierdut acasa cu Voluntari 2 care este noul lider al seriei 3 din Liga 3

Data 14 Sep. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

fcm alexandria - petrolul 3CSM Alexandria a terminat azi la egalitate, scor 2-2, meciul din deplasare de la Atletic Bradu care a contat pentru etapa cu numarul 4 al Ligii 3, seria 3. Marcatorii meciului au fost Adrian Codin (45), Alexandru Preda (50) / Viorel Vâlcică (8), Dragoş Boşoteanu (52).

Echipa antrenata de Alin Chita a practicat un fotbal bun dar si de aceasta data au fost jucatori care au ratat cateva bune ocazii de a marca. Primii au deschis scorul alexandrenii prin Valcica, apoi Radu a ratat singur cu portarul, dar apoi gazdele au revenit si au condus in minutul 50 prin golul lui Preda dupa o greseala a lui Bosoteanu. Tot fundasul Alexandriei a marcat golul egalizator peste doua minute reparandu-si greseala. In minutul 62 gazdele au ramas in zece oameni dar din pacate formatia noastra nu a reusit sa inscrie golul victoriei desi au avut foarte bune ocazii prin acelasi Valcica si Moldovan.

CSM Alexandria: Olteanu – Sarbu, Bosoteanu, Novacek, Bortosu – Mitran, Popa, Radu – Valcica, Gherghiceanu, Capatana

Au mai jucat: Vintila, Moldovan, Cimpanu

Urmatoarea etapa CSM Alexandria va intalni acasa pe Municipal Brasov.