CSM Alexandria a reusit prima victorie din noul sezon

Data 09 oct.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

CSM Alexandria a castigat astazi, pe propriul teren, primul meci din noul sezon al ligii a 3 a. Dupa ce au fost condusi la pauza cu scorul de 1-2, alexandrinenii au iesit mai motivati de la cabine si au sters pe jos cu ilfovenii de la Clinceni, marcand nu mai putin de patru goluri intr-un interval de sapte minute. golurile CSM-ului au fost marcate de Cosmin Neagu 3, Matei si Mario. CSM Alexandria a fost condusa de pe banca tehnica de Sorin Albeanu, Laurentiu Dinita a fost demis dupa startul slab de campionat. CSM Alexandria acumuleaza 5 puncte in clasament dupa 5 etape si urmatoarea etapa se deplaseaza in olt pentru duelul cu Petrolul Potcoava. Sporting Rosiori are deplasare dificila, maine de la ora 15:00, la Pucioasa.

CSM Alexandria: Olteanu, Sirbu, Ciocoteala, Suciu, Iakabfi, Mitran, Popa, Valcica, Neagu,Chiriac,  Vulpe

Seria 6, etapa 5

vineri, 9 octombrie 2020, ora 15:00
CSM Alexandria – Academica Clinceni 2 5-2  (Neagu 12 – penalty), ( Neagu 57), (Neagu 60), (Matei 63), (Mario 64) / (6), (28 – penalty)
Flacăra Moreni – Universitatea Craiova 2  4-2Cristinel Constantin (1), Tiberiu Calofir (13 – penalty), Adrian Pătulea (51), Claudiu Miculescu (67) / Andrei Burlacu (26 – penalty, 35)
sâmbătă, 10 octombrie 2020, ora 15:00