UPDATE|REZULTATE CUPA ROMANIEI | FC ARGES SI FARUL CONSTANTA ELIMINATE RUSINOS DIN COMPETITIE

Data 11 sept.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Singura echipa teleormaneana ramasa in Cupa Romaniei, Turris Turnu Magurele, a castigat astazi, pe terenul celor din Popesti Leordeni, scor 1-2, prin golurile marcate de Cristian Ciobanu, min 28 si minutul 41 din lovitura de la 11 metri, in minutul 90+4, Claudiu Juncanaru a fost eliminat pentru cumul de cartonase.  Turris merge in saisprezecimile competitiei pentru al doilea an consecutiv.

10 Septembrie 2019 16:30

Foresta Suceava – Aerostar Bacau – 2-1

Sanatatea Cluj – Fotbal Comuna Recea – 3-1

Crisul Chisineu Cris – UTA Arad – 1-3

Ghiroda si Giarmata Vii – Ripensia Timisoara – 1-3

Vedita Colonesti – FC U Craiova – 1-2 d.p. (1-1 dupa 90′)

Popesti-Leordeni – Turris Turnu Magurele – 1-2 ( Dinca, Ciobanu 28, 41)

Turris: Dutu-Juncanaru, Salcianu, Matei, Mitrea, Savin, Paturca, Radu,Moisie Ciobanu, Turkovic

CSM Flacara Moreni – CS Mioveni – 1-2

11 Septembrie 2019 16:30

Sânmartin – U CLUJ 1-2

Au marcat: F. Pop ’26 / Florescu ’11, Taub ’90+2

Echipa de start U Cluj: Tordai – Inacio, Kay, A. Crăciun, Taub – G. Florescu (cpt.), Dican – R. Takacs, Rafa Miranda, N. Pîrvulescu – A. Pop
Rezerve: Gorcea – Gomes, Berci, Telcean, Ceitil, Goga, Burghele
Antrenor: Adrian Falub

Cetate Rășnov – CSIKSZEREDA 0-1

A marcat: Kalman ‘118

CSM REȘIȚA – ASU Poli Timișoara 1-0

A marcat: Săulescu ’37

ECHIPELE DE START: 

Reşiţa: Horvat – L. Acka, Vlădia, Velici, Vădrariu (cpt.), Săulescu, Danci, V. Cristea, Dat, M. Coman, Gab. Lazăr
Rezerve: Fl. Toader – Lucică, Giurică, Rimovecz, Caragea, C. Poiană, Musteţa
Antrenor: Leontin Doană

ASU Poli: M. Contra – Cherecheş, Vidrăsan, Coadă, Schieb, Scutaru, F. Trip, Mera (cpt.), M. Axente, A. Ignea, C. Jurj
Rezerve: Murariu – A. Ungureanu, B. Vasile, Piţigoi, Dros, C. Popescu, A. Lazăr
Antrenor: Mugur Guşatu

FĂUREI – Farul Constanța 2-1

Au marcat: St. Nicoliță ’44, Fl. Bălan ’55 / Cruceru ’15

ECHIPELE DE START: 

Făurei: A. Nicoliţă – S. Agache, Drezaliu, A. Niţă, B. Nicoliţă, F. Bălan, Roată, G. Dragomir, Percă, A. Puşcaşu, S. Nicoliţă (cpt.)
Rezerve: M. Mocanu – Băicoianu, R. Zainea, V. Cîrnu, R. Enache, V. Apostol
Antrenor: Ionel Balaban

Farul: C. Andrei – R. Zamfor, Cană, Antoche, D. Panait, D. Toma, Doumbia, Băciuţ, A. Cruceru, Hordouan, Halep
Rezerve: Udeanu – Carabela, Nicola, Greu, Al. Bodea
Antrenor: Ianis Zicu

FLACĂRA HOREZU – FC Argeș 2-1

Au marcat: Mansour ’26, Munteanu ’90 / Blejdea ’86

ECHIPELE DE START: 

Horezu: D. Vlădoiu – Samson, Cip. Dinu, C. Munteanu (cpt.), Covaschi, Precup, R. Olteanu, A. Popa, Seb. Preda, G. Georgescu, Mansour
Rezerve: D. Constantinescu – V. Bălan, Băzăchie, Sinescu, R. Nistor, G. Stănică, I. Nuţă
Antrenor: Adrian Popa

Argeş: Ducan – Dănescu, Turda (cpt.), Motroc, Moihedja, A. Panait, Brînzan, A. Popa, N. Popescu, Oancea, Buhăescu
Rezerve: Agachi – Szecui, C. Barbu, Blejdea, Şerbănică, I. Oprescu
Antrenor: Nicolae Dică

INDUSTRIA GALDA – Reghin 4-3

Au marcat: A. Cioară ‘4, ’27, A. Costea ’56, P. Munteanu ’85 / Murar ’25, D. Chirilă ’55, Bujor 90+3

ECHIPELE DE START: 

Industria: C. Suciu – Schiau, Haiduc, Cioplântă, Petruse, Lupşan, A. Costea, Goronea, Lăcătuş, O. Truţă, Cioară
Rezerve: Lepădat – Baghiu, P. Muntean, Puha, Gergely, Adam, Circov
Antrenor: Paul Ciucă

Reghin: Vlasa – Inţa, F. Pop, Merdariu, D. Chirilă – A. Luca, P. Luca – Murar, Covaciu, G. Chirilă – Bujor
Rezerve: Bucin – A. Pop, L. Moldovan, Berki, Crişan, Horvath, Potor
Antrenor: Răzvan Dan

METALUL BUZĂU – CSM Focșani 1-0

A marcat: Sava ’96

ECHIPELE DE START: 

Metalul: C. Toader – Spătaru, Ş. Nedelcu, Ş. Păun, R. Oprea, S. Sava, M. Manea, C. Ispir (cpt.), I. Pădineanu, Alin Iacob, Bardaş
Rezerve: S. Creţu – D. Mihai, G. Badea, R. Tănase, Visteanu, Grăjda
Antrenor: Valentin Stan

Focşani: G. Lazăr – S. Săpunaru, Burghiu, B. Panaite, D. Munteanu, M. Drăguţ, Paizan, Ş. Pădineanu, Ş. Lupu, Predoiu, C. Costin
Rezerve: Dogaru – C. Mihai, R. Adăscăliţei, C. Petre, Gherghiceanu, Salaoru, Manu
Antrenor: Marius Bratu

Tunari – METALOGLOBUS 0-2

Au marcat: Ciocâlteu ’54, Cl. Herea ’83

Tunari: Fulga – Oşca (cpt.), I. Drăgan, Barabaş, Ghinea, Fl. Iordache, Mih. Adăscăliţei, Vălimăreanu, Al. Neculai, Ghile, Val. Cristea
Rezerve: Gabor – Mir. Ivaşcu, Rz. Dogaru, Gab. Teodorescu, Arm. Gheorghe, Bg. Dima, Ciortan
Antrenor: Ştefan Odoroabă

Metaloglobus: Gavrilaş – C. Ionică, Sota Mino, L. Cazan, Stoianovici, F. Plămadă, Banu, Ghenovici (cpt.), Starîş, Ciocâlteu, Duminică
Rezerve: R. Geantă – A. Coman, I. Ciubotaru, A. Lungu, R. Chiriac, Andr. Sava, C. Herea
Antrenor: Marius Măldărăşanu

RAPID BUCUREȘTI – Dunărea Călărași 3-0

Au marcat: Sefer ‘3, Mallo ’12, Crețu ’82

ECHIPELE DE START:

Rapid: Drăghia (cpt.) – Băjan, A. Iacob, Mallo, Oanea, Jorza, R. Lazăr, Goge, Sefer, Pănoiu, Labeau
Rezerve: A. Tătaru – B. Manole, G. Creţu, A. Dulca, Dodoi, Roskopf
Antrenor: Daniel Pancu

Dunărea Călărași: Krell – A. Lopez, Zete, Mutu, Honciu (cpt.), R. Crişan, Bawab, A. Moise, Ozcan, A. Sîrbu, Matheus Dias
Rezerve: Calancea – Marrone, Ekollo, Preoteasa, Gliga, Ţenea, Căutis
Antrenor: Cristi Pustai

Şaisprezecimile de finală: 24 – 26 septembrie 2019
– participă 32 de echipe: 18 echipe calificate din faza a IV-a naţională şi 14 echipe din Liga 1. Se vor disputa 16 meciuri.

Comentariu