UPDATE | REZULTATE CUPA ROMÂNIEI | TURRIS, UTA SI CHIAJNA AU FOST ELIMINATE | URMEAZA RAPID???

Data 26 sept.. 2019, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare, fotbal1

Turris Turnu Măgurele a primit vizita echipei de primă liga, Academica Clinceni in Șaisprezecimile de Finala ale Cupei României. Formația teleormaneana a dat o replica neașteptat de bună, dar in final a pierdut cu scorul de 2-3. Oaspeții au deschis scorul prin Robert Ion cu 5 minute inainte de pauză, turnenii au egalat din penalty prin Paul Pațurcă, in minutul 63, in minutul 78, arbitrul partidei acorda extrem de ușor lovitură de pedeapsă pentru Academica Clinceni și acestia înscriu pentru 1-2, prin Bogdan Barbu, oaspeții au mai marcat odata prin Deretti, in minutul 84, iar cărțile erau deja aruncate, Turris a redus din diferență in minutul 90+1 prin Sergiu Negruț. O partidă foarte reușită a turnenilor care au dominat copios partida si cu puțin noroc am fi trecut in faza următoare.