Delegari Liga 5 si Liga 6

Data 21 mart.. 2019, categoria Fotbal Onoare

 

 

 

Duminica in Liga 5 are loc etapa cu numarul 11. In seria 1  nu mai putin de 5 echipe se lupta pentru a intra in elita fotbalului teleormanean. C.S Vartoape  a pierdut puncte pretioase etapa trecuta pe teren propriu cu liderul din Purani, condusa din teren de cunoscutul Emilian Marcusanu, Vartoape a controlat inceputul jocului cu penalty ratat in minutul 5, Purani o echipa pragmatica si cu un portar in zi de gratie, poate cel mai bun din Liga a 5 a, profita de greselile monumentale ale portarului din Vartoape si isi consolideaza pozitia de lider.Flacara Calinesti castiga fara probleme meciul cu Sfintesti si se mentine in plasa liderului.De cealalta parte in Seria 2 Spatarei arata ca vrea in Liga 4, la 6 lungimi distanta poate surprinzator se afla Progresul Smardioasa, o echipa greu de batut, Vitanesti completeaza podiumul urmata de Batrana Doamna, Cetatea Turnu Magurele care se anunta o candidata serioasa la locul de baraj.

In Liga 6 seria 1 lupta pare incheiata in favoarea echipei din Videle, urmata la 9 lungimi de nou-infiintata CS Olteni, condusa din teren de experimentatul Ungureanu Adrian. In Seria 1 putem spune ca experienta face minuni, jucatori precum, Dan Voicila sau  Florea Voicila conduc echipa AS OLD BOYS ALEXANDRIA spre prima promovare din istorie, tot respectul pentru acesti oameni, sporting Calmatuiu se afla la 2 lungimi in spatele celor din Alexandria si meciul direct pare ca va decide cine promoveaza, pe locul 3 se situeaza echipa a 2 a a celor din Branceni.

 

Liga a-V-a Seria I  Duminica  24.03.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VIITORUL SACENI – AS VIITORUL BLEJESTI     – 
Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – Ion Cucu (Poroschia), Adrian Mutu (Alexandria) – seniori

Adrian Mutu (Alexandria) – Robert Carp, Ionut Nicolae (ambii Turnu Magurele) – juniori

Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)

2) AS GLORIA MERISANI – CS FLACARA CALINESTI     – 
Liviu Floricel (Rosiori de Vede) – Robert Chioreanu, Alexandru Prodan (ambii Turnu Magurele) – seniori

Catalin Popa – Mihai Cazacu, Cristinel Jalva (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)

3) AS RECOLTA SFINTESTI – CS VIRTOAPE     – 
Mihai Rotaru (Alexandria) – Daniel Miu, George Botoghina (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Stelian Croitoru  – Mihai Rotaru, Darius Beznea (toti Alexandria) – juniori

Observator: Florea Roman (Alexandria)

4) AS INTER PURANI – AS VIITORUL DIDESTI     – 
Aurel Peia (Alexandria) – Andrei Baciu, Dorinel Luca (ambii Videle) – seniori

Ionel Nisipeanu (Piatra) – Cosmin Negrea (Brinceni), Cristi Ciolan (Plosca) – juniori

Observator:  Viorel  Nicolescu (Videle)

5) AS AVINTUL STEJARU – AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE     – 

Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Marius Sandulescu, Daniel Preda (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Cornel Ghebaura – Gabriel Moraru, Catalin Tanase (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)

Liga a-V-a Seria II  Duminica  24.03.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) ACS TINERETUL SUHAIA – AS TELEORMANUL TROIANUL     – 
Adrian Buica (Alexandria) – Octavian Petre, Laurentiu Mitrofan (ambii Turnu Maurele) – seniori

Tibi Spataru (Alexandria) – Florin Badea (Plosca), Andrei Pavel (Alexandria) – juniori

Observator:  Dan Prodan (Turnu Magurele)

2) ACS PROGRESUL SMIRDIOASA – ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI     – 
Cristian Radut (Rosiori de Vede) – Sorin Fudulu (Alexandria), Constantin Ilie (Tatarastii de Sus) – seniori

Georgel Dumitru (Cucuieti) – Catalin Dobre, Cristian Mustatea (ambii Rosiori de Vede) – juniori

Observator: George Floricel (Alexandria)

3) AS FLACARA LITA – ACS CETATEA TURNU MAGURELE     – 
Marian Grosu (Buzescu) – Cristian Mihai, Felix Oprescu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Constantin Vaduva (Zimnicea) – Marius Oancea, George Tobosaru (ambii Alexandria) – juniori

Observator: George Popa (Alexandria)

4) AS PROGRESUL NENCIULESTI – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE     – 
Catalin Columban (Videle) – Andrei Grecu, Marian Grecu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Ionut Nita – Sorin Beianu, Ionut Predoi (toti Videle) – juniori

Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)

5) CS VITANESTI – AS STEAUA SPATAREI     – 

Ionut  Dogeanu (Videle) – Catalina Nan, Daniel Neagu (ambii Alexandria) – seniori

Catalina Nan – Daniel Neagu (ambii Alexandria), Florin Ciobanu (Videle) – juniori

Observator: Alexandru Bajan (Videle)

Liga a-VI-a Seria I  Duminica  24.03.2019   Ora: 11,00 

1) AS VULTURII MERENI – AS REAL VIDELE     – 
Sorin Manea (Alexandria) – Traian Ene (Plosca), Valentin Stanculet (Zimnicea)

Observator: Hariton  Iagaru (Alexandria)

2) AS FLACARA TALPA II – ACS SOIMII SCRIOASTEA     – 

Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – Bogdan Pana (Alexandria), Bogdan Croitoru (Zimnicea)

Observator: Petrus  Ene (Plosca)

3) AS VEDEA – AS REAL BEUCA     – 
Cristian Andrei  – Ionut Carabasu, Florin Pastrama (toti Turnu Magurele)

Observator:  Ilie Cristea (Turnu Magurele)

4) AS TINERETUL RADOIESTI – AS RECOLTA COPACEANCA     – 
Robert Mitrache  – Valentin Rusu, Marian Burlacu (toti Rosiori de Vede)

Observator:  Petre Rusu (Rosiori de Vede)

5) CS OLTENI-TELEORMAN – AS SPICUL BALACI     – 

Stefan Luca – Mihai Bajan, Florin Baciu (toti Videle)

Observator: Iulian Pirnac (Videle)

Liga a-VI-a Seria II  Duminica  24.03.2019  Ora: 11,00 

1) ACS IZVOARELE – AS PROGRESUL 2007 BOGDANA     – 
Florentina  Lungu– Ionel Galateanu (ambii  Alexandria), Bogdan Constantin (Peretu)

Observator:  Florin Raducanu (Zimnicea)

2) AS OLD BOYS ALEXANDRIA – ACS ASTRA PLOSCA 2     – 
Ciprian Bratoi – Cristian Creanga, Bogdan Doicut (toti  Turnu Magurele)

Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)

3) AS SPORTING CALMATUIU DE SUS – CS NANOV     – 
Stefan Creanga – Eduard Fratila, Alin Soare (toti Turnu Magurele)

Observator: Gheorghe  Doicut (Turnu Magurele)

4) CS VOINTA SALCIA – ACS UNIREA 2 BRINCENI     – 
Catalin Mara – Gabriel Costea, Lucian Epure (toti Rosiori de Vede)

Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)

5) CS ASC SEACA – AS FLACARA 2015 CONTESTI      nu se  disput

2 comentarii pentru acest articol

  • ITALIANU

    CS VÂRTOAPE ÎN FORȚĂ MAXIMĂ CHIAR DACĂ A PIERDUT ÎN PRIMA ETAPĂ DIN RETUR ÎȘI VA REVENI ÎN FORȚĂ MARE BAFTĂ BĂIEȚILOR DIN ECHIPA DE FOTBAL

  • teresport

    ACS PROGRESUL SMIRDIOASA – ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI 2-0

Comentariu