Fotbal Liga a 4-a | Rezultate inregistrate in etapa a 23-a

Data 13 apr.. 2019, categoria Teleorman Sport, Sport national, Fotbal Liga IV

Asa cum era de asteptat, primele doua clasate din Liga a 4-a de Teleorman si-au adjudecat punctele de pe teren propriu.
Astfel Unirea Brinceni se impune lejer cu 2-0 in fata celor de la Vointa Saelele 2017 in timp ce Rapid Buzescu „umileste” pe Unirea Mosteni cu un neverosibil 12-0, stabilind in acest fel scorul etapei.

Iata mai jos rezultatele complete inregistrate in etapa a 23-a din Liga a 4-a de Teleorman:

• Marian

Zimnicea a castigat la Bragadiru luptand eroic, in prima repriza (cand s-a marcat si golul) jucand de prin minutul 20 cu un om in minus, iar a doua repriza a jucat cu doi oameni mai putin. Au fost si cateva ratari incredibile ale celor de la Bragadiru, dar Dunarea a castigat meritat, lucru recunoscut si de gazde!

• ITALIANUL

buzescu isi revine usor usor.si v-a castiga campionatul.a batut pe branceni in cupa.si astazi a facut scor cu mosteni.sambata castiga si la zimnicea si trece pe primul loc.

• XXX

• XXX

Italianule , Buzescu trece pe primul loc daca ia 6 puncte in meciul cu Zimnicea! si Branceni pierde la Plosca.