Infrangere pentru FCM Alexandria in meciul amical cu ACSO Filiasi. Alin Chita a folosit multi jucatori in probe

Data 09 Aug. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

fcm alexandria - petrolul 6FCM Alexandria a pierdut meciul de ieri impotriva echipei ACSO Filiasi cu scorul de 1-2. Pentru formatia noastra a marcat Capatana din penalty in minutul 82.

In prima repriza, noul antrenor Alin Chita a folosit numai jucatori noi, veniti in probe, iar Alexandria a fost condusa cu 1-0.

Dupa pauza, Alin Chita a folosit si jucatori din vechea echipa, titularii de drept, dar din pacate Catalin Descultu a ratat un penalty dupa care gazdele au marcat al doilea gol pentru Filiasi.

Urmatorul meci pentru FCM Alexandria este sambata de la ora 11:00 cu Spartac Bucuresti pe stadionul Municipal din Alexandria.