Liga 3 / Constantinescu a adus victoria lui Turris Oltul Turnu Magurele in etapa de azi. Urmeaza meciul de cupa cu CS Balotesti si apoi derby-ul cu Municipal Brasov

Data 08 sept.. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

saeleleTurris Oltul Turnu Magurele a castigat meciul din etapa de azi cu Atletic Bradu de pe teren propriu cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Marian Constantinescu in prima repriza din penalty in minutul 18.

Erik Lincar a folosit urmatoarea formula de joc: Dumitrescu – Savin, Mitrea, Matei Balgiu, Fotescu, Bajenaru, Constantinescu, Suciu, Marioara, Mihnea

Rezerve: Poiana, Salcianu, Juncanaru, Dinca, Pahontu, Pencea, Mario Mihai

Dupa acest rezultat, echipa noastra este pe podium. Urmatoarea etapa, Turris va merge la Municipal Brasov.

SERIA 3, etapa 3

vineri, 7 septembrie, ora 17:00
FC Voluntari 2 – ACS SR Municipal Braşov    0-3
Sorin Strătilă (18 – pen.), Daniel Dumbravă (59), Ştefan Răchişan (88)
CSM Alexandria – Flacăra Moreni    2-0
Mihai Vintilă (52, 62)
Flacăra Horezu – Viitorul Domneşti    4-1
Cristian Munteanu (12), Sebastian Bobină (24), Radu Georgescu (59 – pen.), Ionuţ Simeanu (79) / Cătălin Tănase (61)
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 CS 2     2-1
Claudiu Ghighilicea (69 – pen.), Daniel Unguru (80 – pen.) / Mihai Şchiopu (34)

sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
U Craiova 1948 SA – FC Pucioasa   0-0
Unirea Bascov – Sporting Roşiori     3-0
Marius Bălan (41), Adrian Naciu (84), Dragoş Ciocârlan (88)

AFC Astra 2 – AFC Hermannstadt 2
Satelitul Astrei are patru juniori convocaţi la echipele naţionale.

10 comentarii pentru acest articol

• Pamfil

Nu merita 10 lei biletul echipa lui peste. Dar asta e doar parerea mea. Respect si opinia contrara. Respectati-o si voi, ceilalti.

• Laurentiu

Nu am văzut meciul cu Bradu,ce pot spune doar felicitări pentru victorie Turris Oltul Turnu Măgurele

• Eu

Bai Stut mars deaici.Vrei bilet gratis milogule.Esti unul dintre aia care sta la cotitura .Nu mai venii la meci daca nu-ti convine pretul biletului dute la FCSB in meciuri de europa si lasane pe noi cunoscatorule de fotbal.Si cum i-ti spuneam:MILOGULEEEEE!!!!

• Dfndtntn

Cât priveste jocul, a fost cam slab. Fotescu nu a fost in forma si a clacat după primele 30 de min. Constantinescu nu prea a vrut sa alerge. Masaru nu s-a prea vazut pe teren. Mărioara, saracu’,a fost ciuda bătăilor, numai pe jos a stat….ceilalți nu s-au afirmat cu nimic iesit din comun. Determinare, băieți, determinare.
    Hai Turris!!!

• Dfndtntn

Bai fratilor, va obliga cineva sa veniti la meci? Nu tati, nu vrei sa plătești, priveste prin gard!

• Bica

Punctele sunt importante .ce sa mai vb de man utd ca au jucători de zeci de mil și joak urat și alte exemple!având în vedere ca ne a scos o echipa din luxemburg pt Europa liga.trebuie sa fiți mulțumiți cu 1 0.fotbal se juca acum 10 15 ani cu baggio ronaldo zidane batistuta .acum e can can

• Stut

Bai suporterul pacii nu mai vorbii aiurea. Ce ar trebuii echipele sa faca sa joace ca domnisoarele vezi domne’ e echipa lui dragnea jucati usor?:)) esti patetic habar ai de fotbal. Ia si vezi ti de oile tale. Si in privinta biletului , nu e asa mult 10 lei dar daca faci putina comparatie, steaua in meciuri de europa are bilete cu 15 lei si la turnu magurele cu dudu 10 lei :))

• Suporter

Arbitraj dde tot rahatu, aia il injurau ii aratau si semni’ pacii si centralului si tusierului si se prefacea ca nu vede si la noi dadea galben la fiecare fault, mai conteaza si asta, am mai avut cel putin un penalty in prima repriza si plus in a doua repriza cand portarul lor a aruncat mingea din mana si a prins-o iar trebuia lovitura libera indirecta, mai uita-te si la alte chestii ca jocul mai e influentat si de alte aspecte.

• Suporter

Felicitari, esti un suporter adevarat. Ce vrei nene sa joace cand tiganii aia au jucat ca niste huligani, intrau la rupere si loveau cu coatele in disperare si pe arbitru il durea in c*r, Maroara a fost batut(la propriu) tot meciul, Matei dupa intrarea aia abia a mai jucat si asa mai departe, mai uitate si la alte aspecte ale jocului

• George

un joc de cacat, la ce bani iau astia ar trebui sa manance din gazon, a fost al doilea meci la care am cumpărat bilet dar si ultimul