Liga 3| Etapa 5| Rezultate partiale| Rosiori pierde la scor

Data 20 sept.. 2019, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Astazi a luat start etapa 5 din Liga 3, cele doua echipe teleormanene au jucat astazi de la ora 17:00. CSM Alexandria a inceput bine meciul de la Moreni si a deschis scorul prin Precup in minutul 34, dar s-au vazut egalati dupa numai 3 minute, 1-1 la pauza  si meciul parea ca se indreapta spre o remiza, golul victoriei a fost marcat de morenari in minutul 82, dupa o greseala mare a lui Florin Olteanu, care a scapat mingea din brate si Dragan a marcat pentru 2-1, in minutul 84, fundasul Ciocoteala a vazut al doilea galben si a fost eliminat. CSM Slatina a castigat cu 3-0 si se instaleaza din nou pe prima pozitie a clasamentului. Sporting Rosiori a pierdut inca un meci, 4-0 la fosta divizionara B, CS Balotesti si se afunda in subsolul clasamentului, pare inca o data ca liga 3 este o palarie prea mare pentru rosioreni.

SERIA 3, etapa 5

vineri, 20 septembrie, ora 17:00
CSM Slatina – SR Municipal Braşov    3-0
Vasile Gheorghe (6), David Oprescu (48), Alexandru Capătă (80)
Flacăra Moreni – CSM Alexandria    2-1
Tiberiu Calofir (37), Iulian Drăgan (82) / Bogdan Precup (34)
FC Voluntari 2 – AFC Astra 2    0-4
Gabriel Şerban (14 – penalty), Raul Gavîrliţă (24), Gheorghe Andronic (27), Dragoş Gheorghe (34)
Universitatea Craiova 2 – Tractorul Cetate    3-2
Alin Ţegle (12), Cosmin Dobre (30), (90+5) / Alin Poenaru (13 – autogol), Marian Coca (74)
CS Baloteşti – Sporting Roşiori    4-0
Unirea Bascov – Olimpic Cetate Râşnov     4-4
Sebastian Ivan (6, 16), Alexandru Traşcă (8), Eduard Neacşu (55) / Flavius Staicu (1), Mălin Şerban (24), Andrei Poverlovici (48), Raul Drugă (85)

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 17:00