Liga 3 / Inca o infrangere pentru CSM Alexandria in campionat

Data 06 Oct. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

sporting rosiori - fcm alexandria 1In etapa cu numarul 7 a Ligii 3, seria 3, CSM Alexandria a fost prima dintre echipele teleormanene care a jucat in aceasta etapa. Din pacate pentru echipa lui Alin Chita scorul dintre CSM Alexandria si Voluntari 2 a fost 0-1 prin golul marcat de Trandafirescu in minutul 81.

Dupa acest rezultat, formatia noastra este pe locul 10 cu 8 puncte, departe de nazuintele de la inceputul sezonului. Cu toate astea, Radu si colegii sai au practicat un fotbal din care nu au lipsit ocaziile de gol. Au fost trei bari pentru alexandreni prin Radu, Mitran si Matei, ultimul dintre ei ratand o mare ocazie de a inscrie in minutul 89. Mai mult au fost anulate si doua goluri pe motiv de ofsaid.

Urmatorul meci va fi unul foarte greu la Pucioasa.

CSM Alexandria: Olteanu – Vilcica, Bosoteanu, Ciocoteala, Gheorghe – Popa, Gherghiceanu, Radu – Cimpanu, Vintila, Capatana

Au mai jucat: Matei, Terci, Mitran, Descultu