Liga 3 / Prima victorie a lui Florin Șoavă cu Sporting Roșiori. Roșiorenii au învins pe Astra 2 si au parasit ultimul loc

Data 14 Apr. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

sporting rosiori - petrolul 6Deși se anunța a fi un joc dificil cu Astra 2 azi pe teren propriu, jucatorii de la Sporting Roșiori s-au mobilizat și au caștigat partida cu echipa giurgiuveană cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Cercel in minutul 14.

Echipa noastra a fost cea care a condus jocul si in afara golului, roșiorenii au mai ratat prin Leo Brânceanu care a fost în situație de singur cu portarul tot în prima repriză.

Vă prezentăm mai jos echipa trimisă pe teren de Florin Șoavă și Marius Măldărășanu:

Sporting: Bușcă – Mohora, Ivănică, Cercel, Tîrnăcop, Ciubuc, Urîtu, Fieraru, Brînceanu, Velica, David

Astra II: Nedelcovici – Dobre, Popescu, Vîrtej, Ioniță, Pahonțu, Matei, Chiriac, Gavriliță, Bărbulescu, Khalil