Liga 3-Programul turului

Data 13 aug.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Ieri, 12 august, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, FRF a organizat tragerea la sorţi pentru stabilirea calendarului competiţional al ediţiei 2019-2020 a Ligii 3

Campionatul Ligii 3 urmează să înceapă pe 23 august 2019 şi să se încheie pe 30 mai 2020

Iată calendarul campionatului Seriei a III-a a Ligii 3, ediţia 2019-2020:

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 – 24 august 2019

ACS SR Municipal Braşov – Progresul Spartac
FC Pucioasa – CSM Alexandria 
CS Blejoi – AFC Astra 2
Vediţa Coloneşti – Tractorul Cetate
CSM Slatina – Sporting Roşiori
Flacăra Moreni – Olimpic Cetate Râşnov
FC Voluntari 2 – Unirea Bascov
Universitatea Craiova 2 – CS Baloteşti

Etapa a 2-a – 31 august 2019

Progresul Spartac – CS Baloteşti
Unirea Bascov – Universitatea Craiova 2
Olimpic Cetate Râşnov – FC Voluntari 2
Sporting Roşiori – Flacăra Moreni
Tractorul Cetate – CSM Slatina
AFC Astra 2 – Vediţa Coloneşti
CSM Alexandria – CS Blejoi
ACS SR Municipal Braşov – FC Pucioasa

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

FC Pucioasa – Progresul Spartac
CS Blejoi – ACS SR Municipal Braşov
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria
CSM Slatina – AFC Astra 2
Flacăra Moreni – Tractorul Cetate
FC Voluntari 2 – Sporting Roşiori
Universitatea Craiova 2 – Olimpic Cetate Râşnov
CS Baloteşti – Unirea Bascov

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

Progresul Spartac – Unirea Bascov
Olimpic Cetate Râşnov – CS Baloteşti
Sporting Roşiori – Universitatea Craiova 2
Tractorul Cetate – FC Voluntari 2
AFC Astra 2 – Flacăra Moreni
CSM Alexandria – CSM Slatina
ACS SR Municipal Braşov – Vediţa Coloneşti
FC Pucioasa – CS Blejoi

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

CS Blejoi – Progresul Spartac
Vediţa Coloneşti – FC Pucioasa
CSM Slatina – ACS SR Municipal Braşov
Flacăra Moreni – CSM Alexandria
FC Voluntari 2 – AFC Astra 2
Universitatea Craiova 2 – Tractorul Cetate
CS Baloteşti – Sporting Roşiori
Unirea Bascov – Olimpic Cetate Râşnov

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

Progresul Spartac – Olimpic Cetate Râşnov
Sporting Roşiori – Unirea Bascov
Tractorul Cetate – CS Baloteşti
AFC Astra 2 – Universitatea Craiova 2
CSM Alexandria – FC Voluntari 2
ACS SR Municipal Braşov – Flacăra Moreni
FC Pucioasa – CSM Slatina
CS Blejoi – Vediţa Coloneşti

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

Vediţa Coloneşti – Progresul Spartac
CSM Slatina – CS Blejoi
Flacăra Moreni – FC Pucioasa
FC Voluntari 2 – ACS SR Municipal Braşov
Universitatea Craiova 2 – CSM Alexandria
CS Baloteşti – AFC Astra 2
Unirea Bascov – Tractorul Cetate
Olimpic Cetate Râşnov – Sporting Roşiori

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

Progresul Spartac – Sporting Roşiori
Tractorul Cetate – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Astra 2 – Unirea Bascov
CSM Alexandria – CS Baloteşti
ACS SR Municipal Braşov – Universitatea Craiova 2
FC Pucioasa – FC Voluntari 2
CS Blejoi – Flacăra Moreni
Vediţa Coloneşti – CSM Slatina

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

CSM Slatina – Progresul Spartac
Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti
FC Voluntari 2 – CS Blejoi
Universitatea Craiova 2 – FC Pucioasa
CS Baloteşti – ACS SR Municipal Braşov
Unirea Bascov – CSM Alexandria
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Astra 2
Sporting Roşiori – Tractorul Cetate

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

Progresul Spartac – Tractorul Cetate
AFC Astra 2 – Sporting Roşiori
CSM Alexandria – Olimpic Cetate Râşnov
ACS SR Municipal Braşov – Unirea Bascov
FC Pucioasa – CS Baloteşti
CS Blejoi – Universitatea Craiova 2
Vediţa Coloneşti – FC Voluntari 2
CSM Slatina – Flacăra Moreni

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

Flacăra Moreni – Progresul Spartac
FC Voluntari 2 – CSM Slatina
Universitatea Craiova 2 – Vediţa Coloneşti
CS Baloteşti – CS Blejoi
Unirea Bascov – FC Pucioasa
Olimpic Cetate Râşnov – ACS SR Municipal Braşov
Sporting Roşiori – CSM Alexandria
Tractorul Cetate – AFC Astra 2

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

Progresul Spartac – AFC Astra 2
CSM Alexandria – Tractorul Cetate
ACS SR Municipal Braşov – Sporting Roşiori
FC Pucioasa – Olimpic Cetate Râşnov
CS Blejoi – Unirea Bascov
Vediţa Coloneşti – CS Baloteşti
CSM Slatina – Universitatea Craiova 2
Flacăra Moreni – FC Voluntari 2

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

FC Voluntari 2 – Progresul Spartac
Universitatea Craiova 2 – Flacăra Moreni
CS Baloteşti – CSM Slatina
Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti
Olimpic Cetate Râşnov – CS Blejoi
Sporting Roşiori – FC Pucioasa
Tractorul Cetate – ACS SR Municipal Braşov
AFC Astra 2 – CSM Alexandria

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

Progresul Spartac – CSM Alexandria
ACS SR Municipal Braşov – AFC Astra 2
FC Pucioasa – Tractorul Cetate
CS Blejoi – Sporting Roşiori
Vediţa Coloneşti – Olimpic Cetate Râşnov
CSM Slatina – Unirea Bascov
Flacăra Moreni – CS Baloteşti
FC Voluntari 2 – Universitatea Craiova 2

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

Universitatea Craiova 2 – Progresul Spartac
CS Baloteşti – FC Voluntari 2
Unirea Bascov – Flacăra Moreni
Olimpic Cetate Râşnov – CSM Slatina
Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti
Tractorul Cetate – CS Blejoi
AFC Astra 2 – FC Pucioasa
CSM Alexandria – ACS SR Municipal Braşov

3 comentarii pentru acest articol

Comentariu