LIGA 3 | REZULTATELE ETAPEI 16 | SPORTING ROSIORI A DAT O REPLICA BUNA CELOR DE LA CSM SLATINA

Data 07 mart.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Sporting Rosiori a primit vizita locului secund al  seriei a 3 a a Ligii 3, CSM Slatina. Pe un gazon execrabil, rosiorenii au pierdut meciul la limita dupa golul inscris de fostul rapidist, Marian Vlada in minutul 39. Dupa pauza antrenorul rosiorenilor a fortat egalarea si a facut mai multe schimbari, insa  scorul a ramas neschimbat. In repriza secunda oaspetii de la CSM Slatina nu au avut nici o ocazie de gol. De notat evolutia arbitrului Valentin Porumbel  din Oltenita, arbitru care a avut o prestatie ”putin ciudata” cu foarte multe greseli de arbitraj favorabile oaspetilor.

CSM Alexandria a primit vizita dambovitenilor de la FC Pucioasa, echipa  alexandrineana nu a avut milă si s-a impus cu un sec 6-0. Cealaltă  echipă  teleormaneana, Sporting Rosiori joacă  maine de la ora 15:00 împotriva  celor de la CSM Slatina.

CSM ALEXANDRIA: IOSIF- BUTOI, NOVACEK, CIOCOTEALA, SIRBU, VILCICA, MANOLE, DESCULTU, IAKABFI, VULPE, NEAGU

Au mai intrat: Gheorghe Ovidiu, Matei Marius, Descultu G si Popa Antonio

Descultu Gabriel (2001), produs 100% al celor de la CSM Alexandria, a debutat astazi pentru prima echipa si a scos un penalty la scoru lde 4-0.

Vineri, 6 martie, ora 14:00
AFC Astra 2 – CS Blejoi     1-0
David Brăila (75)

vineri, 6 martie, ora 15:00
CSM Alexandria – FC Pucioasa     6-0
Cosmin Ciocoteală (13), Cosmin Neagu (21, 81), Sabin Iakabfi (31), Leonard Manole (84), Marius Matei (90+1)
Unirea Bascov – FC Voluntari 2  1-4
Alexandru Dumitrache (90+4) / Cristian Costin (27, 65), Florin Bălan (61), Adelin Voinescu (77)
CS Baloteşti – Universitatea Craiova 2     2-1
(19), (78) / (76 – penalty)
Tractorul Cetate – Vediţa Coloneşti     0-3- Tractorul Cetate s-a retras din campionat ai pierde toate meciurile  la masa verde.

Sâmbătă, 7 martie, ora 15:00
Progresul Spartac – SR Municipal Braşov     4-0
Ciprian Stanciu (21 – penanlty, 49), Ionuţ Tudorache (62), Cazanciuc (90)
Sporting Roşiori – CSM Slatina     0-1