UPDATE | Liga 3 | Rezultatele etapei 11 | Sporting Rosiori pierde la scor de neprezentare

Data 02 nov.. 2019, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Astazi a luat start etapa 11 din Liga 3, Seria 3. Liderul, Progresul Spartac a obtinut un punct pe terenul celor de la Moreni dupa ce au condus de doua ori, 1-0 si 2-1 dar de fiecare data au fost egalati, CSM Slatina nu a reusit decat un egal pe terenul celor de la Voluntari 2 (3-3), dupa ce au deschis scorul, slatinenii au fost condusi cu 2-1 si 3-2, la scorul de 3-2  pentru gazde, capitanul celor de al Voluntari a ratat o lovitura de pedeapsa, Slatina a egalat in prelungiri prin Cotiga. Marian Vlada, fostul jucator al celor de la Rapid Bucuresti a fost inger si demon pentru echipa sa, in minutul 51, Vlada trimite in propria poarta, in minutul  55, acelasi Vlada egaleaza la 2, dupa care in minutul 60 comite hent in propriul careu si gazdele marcheaza pentru 3-2. Echipele teleormanene isi disputa suprematia maine pe stadionul celor din Rosiorii de Vede.

SERIA 3, etapa 11

vineri, 1 noiembrie, ora 14:00
Flacăra Moreni – Progresul Spartac    2-2
Andrei Iliescu (34), Iulian Drăgan (77) / Alexandru Oaie (17 – autogol), Nicolae Leafu (63)
FC Voluntari 2 – CSM Slatina    3-3
Vasile Mihai (30), Marian Vlada (50 – autogol), Vasile Mihai (58 – penalty) / Dorin Toma (22), Marian Vlada (54), George Cotigă (90)
Universitatea Craiova 2 – Vediţa Coloneşti    4-0
Carlos Fortes (7 – penalty), Octavian Popescu (31), Remus Trancă (82), Ionuţ Popescu (90+4)
CS Baloteşti – CS Blejoi    1-1
(90+3) /  (24)
Unirea Bascov – FC Pucioasa     4-2
Adrian Iamandi (37 – penalty, 55 – penalty), Alexandru Dumitrache (49), Sebastian Ivan (90+4) / Andrei Marmandiu (5, 7)

sâmbătă, 2 noiembrie, ora 14:00
Olimpic Cetate Râşnov – SR Municipal Braşov    3-0
Sporting Roşiori – CSM Alexandria     0-3
Tractorul Cetate – AFC Astra 2   2-2