Liga 4 incepe la sfarsitul lunii februarie. Se anunta un retur cu meciuri foarte echilibrate

Data 13 Ian. 2018, categoria Fotbal Liga IV

lunca-buzescu02AJF Teleorman a stabilit ca data de incepere a campionatului Ligii 4 pe 24 februarie 2018. Derby-ul dintre primele doua clasate, este vorba de Astra Plosca si Rapid Buzescu, se va juca in etapa cu numarul 19, pe 17 martie, pe terenul primei echipe. Un al meci interesant este chiar in prima etapa a returului cand Metalul Peretu, locul 3 cu 27 de puncte, va intalni pe Dunarea Zimnicea, locul 5 cu 25 de puncte. De asemenea, in etapa cu numarul 17 se va juca un meci foarte atractiv intre Atletic Orbeasca si Ajax Botoroaga, echipe aflate pe locurile 6 respectiv 4. Va prezentam mai jos programul complet al returului de campionat:

 

Etapa 16 24-02-2018

1) C S METALUL PERETU – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
2) AS TINERETUL SILISTEA – C S UNIREA TIGANESTI –
3) CS AVINTUL BRAGADIRU – C S VIATA NOUA OLTENI –
4) CS ASC SEACA – A.S. ATLETIC ORBEASCA –
5) ACS AJAX BOTOROAGA – ACS ASTRA PLOSCA –
6) C.S. NANOV – ACS DRAGANESTI VLASCA –
7) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – FCM 2 ALEXANDRIA –
8) C S RAPID BUZESCU – A.S. VIITORUL BUTESTI –

Etapa 17 03-03-2018

1) ACF DUNAREA ZIMNICEA – AS TINERETUL SILISTEA –
2) C S UNIREA TIGANESTI – CS AVINTUL BRAGADIRU –
3) C S VIATA NOUA OLTENI – CS ASC SEACA –
4) A.S. ATLETIC ORBEASCA – ACS AJAX BOTOROAGA –
5) ACS ASTRA PLOSCA – C.S. NANOV –
6) ACS DRAGANESTI VLASCA – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
7) FCM 2 ALEXANDRIA – C S RAPID BUZESCU –
8) A.S. VIITORUL BUTESTI – C S METALUL PERETU –

Etapa 18 10-03-2018

1) C S METALUL PERETU – AS TINERETUL SILISTEA –
2) CS AVINTUL BRAGADIRU – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
3) CS ASC SEACA – C S UNIREA TIGANESTI –
4) ACS AJAX BOTOROAGA – C S VIATA NOUA OLTENI –
5) C.S. NANOV – A.S. ATLETIC ORBEASCA –
6) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACS ASTRA PLOSCA –
7) C S RAPID BUZESCU – ACS DRAGANESTI VLASCA –
8) A.S. VIITORUL BUTESTI – FCM 2 ALEXANDRIA –

Etapa 19 17-03-2018

1) AS TINERETUL SILISTEA – CS AVINTUL BRAGADIRU –
2) ACF DUNAREA ZIMNICEA – CS ASC SEACA –
3) C S UNIREA TIGANESTI – ACS AJAX BOTOROAGA –
4) C S VIATA NOUA OLTENI – C.S. NANOV –
5) A.S. ATLETIC ORBEASCA – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
6) ACS ASTRA PLOSCA – C S RAPID BUZESCU –
7) ACS DRAGANESTI VLASCA – A.S. VIITORUL BUTESTI –
8) FCM 2 ALEXANDRIA – C S METALUL PERETU –

Etapa 20 24-03-2018

1) C S METALUL PERETU – CS AVINTUL BRAGADIRU –
2) CS ASC SEACA – AS TINERETUL SILISTEA –
3) ACS AJAX BOTOROAGA – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
4) C.S. NANOV – C S UNIREA TIGANESTI –
5) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – C S VIATA NOUA OLTENI –
6) C S RAPID BUZESCU – A.S. ATLETIC ORBEASCA –
7) A.S. VIITORUL BUTESTI – ACS ASTRA PLOSCA –
8) FCM 2 ALEXANDRIA – ACS DRAGANESTI VLASCA –

Etapa 21 31-03-2018

1) CS AVINTUL BRAGADIRU – CS ASC SEACA –
2) AS TINERETUL SILISTEA – ACS AJAX BOTOROAGA –
3) ACF DUNAREA ZIMNICEA – C.S. NANOV –
4) C S UNIREA TIGANESTI – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
5) C S VIATA NOUA OLTENI – C S RAPID BUZESCU –
6) A.S. ATLETIC ORBEASCA – A.S. VIITORUL BUTESTI –
7) ACS ASTRA PLOSCA – FCM 2 ALEXANDRIA –
8) ACS DRAGANESTI VLASCA – C S METALUL PERETU –

Etapa 22 07-04-2018 (SAMBATA PASTELUI)

1) C S METALUL PERETU – CS ASC SEACA –
2) ACS AJAX BOTOROAGA – CS AVINTUL BRAGADIRU –
3) C.S. NANOV – AS TINERETUL SILISTEA –
4) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
5) C S RAPID BUZESCU – C S UNIREA TIGANESTI –
6) A.S. VIITORUL BUTESTI – C S VIATA NOUA OLTENI –
7) FCM 2 ALEXANDRIA – A.S. ATLETIC ORBEASCA –
8) ACS DRAGANESTI VLASCA – ACS ASTRA PLOSCA –

Etapa 23 14-04-2018 – 12:30

1) CS ASC SEACA – ACS AJAX BOTOROAGA –
2) CS AVINTUL BRAGADIRU – C.S. NANOV –
3) AS TINERETUL SILISTEA – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
4) ACF DUNAREA ZIMNICEA – C S RAPID BUZESCU –
5) C S UNIREA TIGANESTI – A.S. VIITORUL BUTESTI –
6) C S VIATA NOUA OLTENI – FCM 2 ALEXANDRIA –
7) A.S. ATLETIC ORBEASCA – ACS DRAGANESTI VLASCA –
8) ACS ASTRA PLOSCA – C S METALUL PERETU –

Etapa 24 21-04-2018 – 12:30

1) ACS AJAX BOTOROAGA – C S METALUL PERETU –
2) C.S. NANOV – CS ASC SEACA –
3) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – CS AVINTUL BRAGADIRU –
4) C S RAPID BUZESCU – AS TINERETUL SILISTEA –
5) A.S. VIITORUL BUTESTI – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
6) FCM 2 ALEXANDRIA – C S UNIREA TIGANESTI –
7) ACS DRAGANESTI VLASCA – C S VIATA NOUA OLTENI –
8) ACS ASTRA PLOSCA – A.S. ATLETIC ORBEASCA –

Etapa 25 28-04-2017

1) ACS AJAX BOTOROAGA – C.S. NANOV –
2) CS ASC SEACA – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
3) CS AVINTUL BRAGADIRU – C S RAPID BUZESCU –
4) AS TINERETUL SILISTEA – A.S. VIITORUL BUTESTI –
5) ACF DUNAREA ZIMNICEA – FCM 2 ALEXANDRIA –
6) C S UNIREA TIGANESTI – ACS DRAGANESTI VLASCA –
7) C S VIATA NOUA OLTENI – ACS ASTRA PLOSCA –
8) C S METALUL PERETU – A.S. ATLETIC ORBEASCA –

Etapa 26 05-05-2018

1) C.S. NANOV – C S METALUL PERETU –
2) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACS AJAX BOTOROAGA –
3) C S RAPID BUZESCU – CS ASC SEACA –
4) A.S. VIITORUL BUTESTI – CS AVINTUL BRAGADIRU –
5) FCM 2 ALEXANDRIA – AS TINERETUL SILISTEA –
6) ACS DRAGANESTI VLASCA – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
7) ACS ASTRA PLOSCA – C S UNIREA TIGANESTI –
8) A.S. ATLETIC ORBEASCA – C S VIATA NOUA OLTENI –

Etapa 27 12-05-2018

1) C.S. NANOV – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
2) ACS AJAX BOTOROAGA – C S RAPID BUZESCU –
3) CS ASC SEACA – A.S. VIITORUL BUTESTI –
4) CS AVINTUL BRAGADIRU – FCM 2 ALEXANDRIA –
5) AS TINERETUL SILISTEA – ACS DRAGANESTI VLASCA –
6) ACF DUNAREA ZIMNICEA – ACS ASTRA PLOSCA –
7) C S UNIREA TIGANESTI – A.S. ATLETIC ORBEASCA –
8) C S METALUL PERETU – C S VIATA NOUA OLTENI –

Etapa 28 19-05-2018 – 12:30

1) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – C S METALUL PERETU –
2) C S RAPID BUZESCU – C.S. NANOV –
3) A.S. VIITORUL BUTESTI – ACS AJAX BOTOROAGA –
4) FCM 2 ALEXANDRIA – CS ASC SEACA –
5) ACS DRAGANESTI VLASCA – CS AVINTUL BRAGADIRU –
6) ACS ASTRA PLOSCA – AS TINERETUL SILISTEA –
7) A.S. ATLETIC ORBEASCA – ACF DUNAREA ZIMNICEA –
8) C S VIATA NOUA OLTENI – C S UNIREA TIGANESTI –

Etapa 29 26-05-2018

1) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – C S RAPID BUZESCU –
2) C.S. NANOV – A.S. VIITORUL BUTESTI –
3) ACS AJAX BOTOROAGA – FCM 2 ALEXANDRIA –
4) CS ASC SEACA – ACS DRAGANESTI VLASCA –
5) CS AVINTUL BRAGADIRU – ACS ASTRA PLOSCA –
6) AS TINERETUL SILISTEA – A.S. ATLETIC ORBEASCA –
7) ACF DUNAREA ZIMNICEA – C S VIATA NOUA OLTENI –
8) C S METALUL PERETU – C S UNIREA TIGANESTI –

Etapa 30 02-06-2018

1) C S RAPID BUZESCU – C S METALUL PERETU –
2) A.S. VIITORUL BUTESTI – CS UNIREA PETROLUL VIDELE –
3) FCM 2 ALEXANDRIA – C.S. NANOV –
4) ACS DRAGANESTI VLASCA – ACS AJAX BOTOROAGA –
5) ACS ASTRA PLOSCA – CS ASC SEACA –
6) A.S. ATLETIC ORBEASCA – CS AVINTUL BRAGADIRU –
7) C S VIATA NOUA OLTENI – AS TINERETUL SILISTEA -

14 comentarii pentru acest articol

Comentariu