Liga 5-Delegari Arbitri

Data 26 apr.. 2019, categoria Fotbal Onoare

Avand in vedere ca Duminica sunt sarbatorile Pascale, etapa a 16 a de Liga 5 se joaca maine, 26.04.2019 incepand cu orele 10:30 juniorii, respectiv 12:30 Seniori. Cu 2 etape inainte de final in Seria 1 lupta este deschisa pentru nu mai putin de 4 formatii, diferenta fiind de 3 puncte. In seria 2 Steaua Spatarei este matematic promovata in Liga 4, pentru locul de baraj se lupta Cetatea Turnu Magurele, CS Vitanesti si Progresul Smardioasa. Vitanesti are meci facil la prima vedere acsa cu Troianul iar pentru Cetatea urmeaza examenul decisiv, deplasare la primul loc, Spatarei.

 

 

Liga a-V-a Seria I Sambata  27.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS INTER PURANI – AS VIITORUL SACENI     – 
Andrei Baciu – Mihai Petrescu, Alexandru Dinca (toti Videle) – seniori

Ionut Nita – Ionut Predoi, Andreea Mirea (toti Videle) – juniori

Observator: Viorel Nicolescu (Videle)

2) AS RECOLTA SFINTESTI – AS GLORIA MERISANI     – 
Alexandru Maican – Octavian Petre, Ionut Nicolae (toti Turnu Magurele) – seniori

Octavian Petre – Ionut Nicolae, Alexandru Maican (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)

3) AS AVINTUL STEJARU – AS VIITORUL BLEJESTI     – 
Sorin Manea  (Alexandria) – Marius Stoian, Mihai Cazacu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Marius Stoian (Rosiori  de Vede) – Cristi Ciolan, Andrei Pavel (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Petrus Ene (Plosca)

4) AS VIITORUL DIDESTI – CS FLACARA CALINESTI     – 
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – Ionel Nisipeanu (Piatra),Sorin Fudulu (Alexandria) – seniori

Sorin Fudulu (Alexandria) – Ionel Nisipeanu (Piatra),Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – juniori

Observator:  Iulian Ancu (Alexandria)

5) AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE – C S VIRTOAPE     – 

Cristian Mihai – Valentin Rusu, Lucian Epure (toti Rosiori de Vede) – seniori

Lucia Epure – Valentin Rusu, Leonard Epure (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Petre Rusu  (Rosiori de Vede)

 

Liga a-V-a Seria II  Sambata  27.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS PROGRESUL NENCIULESTI – ACS TINERETUL SUHAIA     – 
Bogdan Croitoru – Valentin Stanculet, Adrian Cojocaru (toti Zimnicea) – seniori

Valentin Stanculet – Adrian Cojocaru (ambii Zimnicea), Gabriel Marin (Alexandria) – juniori

Observator: Hariton Iagaru (Alexandria)

2) AS FLACARA LITA – ACS PROGRESUL SMIRDIOASA     – 
Mihai Tutunaru – Cristian Creanga, Bogdan Doicut  (toti Turnu Magurele) – seniori

Cristian Creanga – Bogdan Doicut, Mihai Tutunaru (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)

3) CS VITANESTI – AS TELEORMANUL TROIANUL     – 
Marius Untesu (Turnu Magurele) – George Tobosaru, Teodor Oancea (ambii Alexandria) – seniori

Teodor Oancea – George Tobosaru, Andrei Georgescu (toti Alexandria) – juniori

Observator:  Iulian Pirnac (Videle)

4) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE – ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI     – 
Mihaita Alexe (Turnu Magurele) – George Botoghina, Catalin Popa (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Catalin Popa – Cristi Jalva, Florentina Oprea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)

5) AS STEAUA SPATAREI – ACS CETATEA TURNU MAGURELE     – 

Marian Grosu (Buzescu) – Ionela Lungu (Alexandria), Ion Cucu (Poroschia) –  seniori

Ionela Lungu (Alexandria) – Ion Cucu (Poroschia), Marian Grosu (Buzescu) – juniori

Observator: Florea Roman (Alexandria)

 

7 comentarii pentru acest articol

Comentariu