Liga 5 -Delegari arbitri

Data 03 mai. 2019, categoria Fotbal Onoare

Duminica in Liga 5 are loc etapa a 17 a  campionatului si implicit penultima etapa.In seria 1 clasamentul este condus e Inter Purani cu 32 de puncte, urmata de Stejaru cu 30, Flacara Calinesti cu 29 si Vartoape cu 27. Duminica in etapa a 17 a pe terenul din Calinesti are loc meciul cu Flacara din localitate si echipa din Stejarul, un meci dupa urma caruia poate profita echipe din Vartoape.In seria 2 Spatarei sunt promovati iar pentru locul 2 se lupta Vitanesti, Cetatea si Smardioasa, avand in vedre ca Smardioasa joaca pe un teren imposibil, la Spatarei, lupta pentru locul 2 pare ca se va da in ultima etapa cand Vitanesti primeste vizita Batranei Doamne, Cetatea Turnu Magurele.

 

Liga a-V-a Seria I Duminica  05.05.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VIITORUL SACENI – AS RECOLTA SFINTESTI     – 
Catalin Columban (Videle) – Stelian Purcarea, Valentin Rusu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Ionut Nita (Videle) – Catalin Dobre (Rosiori de Vede), Andreea Mirea  (Videle) – juniori

Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)

2) AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE – AS GLORIA MERISANI     – 
Ionela Lungu (Alexandria) – Dan Ciucu, Alexandru Prodan (ambii Turnu Magurele) – seniori

Luca Fudulu – Ionela Lungu, Marius Cocos (toti Alexandria) – juniori

Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)

3) AS VIITORUL BLEJESTI – AS INTER PURANI     – 
Mihai Rotaru (Alexandria) – Ovidiu Marinel (Brebina), Marian Grecu (Scrioastea) – seniori

Valentin Stanculet (Zimnicea) – Cristi Jalva (Rosiori de Vede), George Tobosaru (Alexandria) – juniori

Observator:  Florea Ricu (Rosiori de Vede)

4) CS FLACARA CALINESTI – AS AVINTUL STEJARU     – 
Marius Untesu (Turnu Magurele) – Catalina Nan (Alexandria), Valentin Ioradchioaia (Tiganesti) – seniori

Catalina Nan  (Alexandria) – Gabi Moraru, Marius Untesu (ambii Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cristea Ilie (Turnu Magurele)

5) CS VIRTOAPE – AS VIITORUL DIDESTI     – 

Mihai Rotaru (Alexandria) – Mihjai Bajan, Mihai Traistaru (ambii Videle) – seniori

Constantin Vaduva (Zimnicea) – Mihai Traistaru, Mihai Bajan (ambii Videle) – juniori

Observator: Florea Coman (Alexandria)

 

Liga a-V-a Seria II  Duminica  05.05.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) ACS TINERETUL SUHAIA – AS FLACARA LITA     – 
Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Robert Chioreanu, Florin Pastrama (ambii Turnu Magurele) – seniori

Catalin Popa – Marius Burlacu, Cristian Mustatea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Ion Prapugicu (Turnu Magurele)

  • Jocul se disputa pe terenul din ,,Zimnicea”

2) AS STEAUA SPATAREI – ACS PROGRESUL SMIRDIOASA     – 
Alexandru Sirbu (Rosiori de Vede) – Mihai Petrescu, Dorinel Luca (ambii Videle) – seniori

Dorinel Luca – Mihai Petrescu (ambii  Videle), Florentina Oprea (Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Marian Zirna (Videle)

3) AS TELEORMANUL TROIANUL – AS PROGRESUL NENCIULESTI     – 
Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Marius Pate (Alexandria), Ionel Galateanu (Guruieni) – seniori

Marius Pate (Alexandria) – Cristian Ilie, Bogdan Carp (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)

 Jocul se disputa pe terenul din ,,Peretu”

4) ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI – CS VITANESTI     – 
Sorin Manea (Alexandria) – Octavian Petre, Eduard Fratila (ambii Turnu Magurele) – seniori

Eduard Fratila (Turnu Magurele) – Andrei Pavel, Cosmin Negrea (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Iulian Ancu (Alexandria)

5) ACS CETATEA TURNU MAGURELE – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE     – 

Aurel Peia (Alexandria) – Mihai Jianu, Lucian Epure  (ambii Rosiori de Vede) – senori

Eugen Sandu (Rosiori de Vede) – Catalin Tutunaru, Alin Marin (ambii Alexandria) –  juniori

Observator: George Haidu (Maldaeni)

3 comentarii pentru acest articol

Comentariu