Liga 5-Delegari Arbitri

Data 18 apr.. 2019, categoria Fotbal Onoare

Duminica, 20.04.2019 incepand cu ora 12:30 are loc etapa cu numarul 15 in Liga 5. In seria 1 Inter Purani a urcat din nou pe primul loc cu 29 de puncte, urmata de Flacara Calinesti si Avantul Stejaru fiecare cu 26 de puncte, pe locul 4 se afla Vartoape cu 24. In seria 1 Steaua Spatarei este desprinsa de restul echipelor cu 38 de puncte, urmata de Cetatea Turnu Magurele cu 32, CS Vitanesti cu 29 si Smardioasa cu 28. Liderul are meci  greu pe terenul din Lita unde nu multe echipe pleaca cu puncte, de asemenea Cetatea are meci dificil pe terenul unei echipe care in anii trecuti era fruntasa dar acum a dezamagit, ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI .

 

Liga a-V-a Seria I  Duminica  21.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS VIITORUL SACENI – AS AVINTUL STEJARU     – 
Alexandru Sirbu (Rosiori de Vede) – Andrei Baciu, Mihai Bajan (ambii Videle) – seniori

Gabriel Costea – David Loncea, Florentina Oprea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Ionel Turlete (Videle)

2) AS GLORIA MERISANI – A S INTER PURANI     – 
Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Adrian Cojocaru (Zimnicea), Ionel Galateanu (Guruieni) – seniori

Mihai Mitrofan – Cristian Ilie, Robert Carp (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Cristian Nedelea (Rosiori de Vede)

3) AS RECOLTA SFINTESTI – AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE     – 
Aurel Peia (Alexandria) – Daniel Miu, Stefan Stinga (ambii Rosiori de Vede) – seniori

George Botoghina (Rosiori de Vede) – Ionut Neda, Cosmin Negrea (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)

4) AS VIITORUL BLEJESTI – AS VIITORUL DIDESTI     – 
Catalin Columban (Videle) – Bogdan Constantin (Peretu), Alin Pana (Alexandria) – seniori

Stefan Luca – Ionut Nita (ambii Videle), Ionut Predoi (Botoroaga) – juniori

Observator: Iulian Pirnac (Videle)

5) CS FLACARA CALINESTI – CS VIRTOAPE     – 

Adrian Buica (Alexandria) – Stefan Creanga, Dan Ciucu (ambii Turnu Magurele) – seniori

Stefan Croitoru – Marius Cocos, Ionut Tutunaru (toti Alexandria) – juniori

Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)

 

Liga a-V-a Seria II  Duminica  21.04.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) ACS TINERETUL SUHAIA – CS VITANESTI     – 
Cristian Mihai (Rosiori de Vede) – Alexandru Sima, Florin Pastrama (ambii Turnu Magurele) – seniori

Lucian Epure – Cristian Javla, Cristi Mustatea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Gheorghe Doicut (Turnu Magurele)

*Jocul se disputa pe terenul din Zimnicea

2) ACS PROGRESUL SMIRDIOASA – AS PROGRESUL NENCIULESTI     – 
Mihai Rotaru (Alexandria) – Ovidiu Marinel, Andrei Grecu (ambii Scrioastea) – seniori

Darius Beznea (Piatra) – George Tobosaru, Andrei Pavel (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)

3) AS FLACARA LITA – AS STEAUA SPATAREI     – 
Sorin Manea (Alexandria) – Cristian Creanga, Cristian Andrei (ambii Turnu Magurele) – seniori

Sorin Sisu (Plosca) – Constantin Vaduva (Zimnicea), Cristian Ciolan (Alexandria) – juniori

Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)

4) AS TELEORMANUL TROIANUL – AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE     – 
Robert Chioreanu (Turnu Magurele) – Mihai Traistaru, Dorinel Luca (ambii Videle) – seniori

Dorinel Luca (Videle) – Gabriel Moraru, Robert Chioreanu (ambii Turnu Magurele) – juniori

Observator: Marian Zirna (Videle)

5) ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI – ACS CETATEA TURNU MAGURELE     – 

Robert Mitrache (Rosiori de Vede) – Bogdan Pana, Catalina Nan (ambii Alexandria) – seniori

Mihai Jianu – Marius Burlacu, Leonard Epure (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Nicolae Sandu (Rosiori de Vede)

3 comentarii pentru acest articol

Comentariu