Liga 5, etapa numarul 8 / FCM Alexandria 2 joaca acasa, Cetatea Turnu Magurele si Victoria Lunca in deplasare

Data 28 oct.. 2016, categoria Fotbal Onoare

lunca-buzescu02Liga a-V-a Seria I Duminica 30.10.2016 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS PROGRESUL NENCIULESTI – AS VIITORUL BLEJESTI     –

Valentin Naidin (Turnu Magurele) – Andrei Tomuta, Felix Oprescu (ambii Rosiori de Vede) – seniori

Robert Chioreanu – Florin Pastrama, Valentina Manole (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Mihai Ivan (Rosiori de Vede)
2) AS UNIREA COSMESTI – AS VIITORUL DIDESTI     – joc neprogramat
3) FCM 2 ALEXANDRIA – AS UNIREA MOSTENI     –

Mihai Tatara (Turnu Magurele) – Mihai Petrescu, Liana Draghici (ambii Videle) –seniori

Mihai Tutunaru – Calin Mihai, Ionut Carabasu (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Viorel Nicolescu (Videle)

*Jocul se disputa pe terenul ,,CSS _ Peco” Alexandria
4) AS GLORIA MERISANI – AS AVINTUL STEJARU     –

Sorin Manea (Alexandria) – Ilie Cristea, Ciprian Bratoi (ambii Turnu Magurele) – seniori

Alexandru Catruna (Plosca) – Cristian Jianu, Stefan Vlad (ambii Piatra) – juniori

Observator: Marinel Pruna (Turnu Magurele)
5) AS VIITORUL BUTESTI – AS TELEORMANUL TROIANUL     –

Ionut Vintila (Videle) – Sorin Fudulu (Alexandria), Bogdan Constantin (Peretu) – seniori

Alin Popa – Valentin Luca, Andrei Toma (toti Videle) – juniori

Observator: Petrus Ene (Plosca)
6) CS FLACARA CALINESTI – AS PETROLUL POENI     –

Robert Croitoru  (Brebina) – Cristian Creanga, Dan Ciucu (ambii Turnu Magurele) – seniori

Catalin Mara (Rosiori de Vede) – Marian Nicula (Scrioastea), Mihai Zidaru (Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Cornel Stuparu (Turnu Magurele)

 

Liga a-V-a Seria II Duminica 30.10.2016 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30
1) CS VITANESTI – C.S. VOINTA SALCIA     –

Cosmin Ciocan (Turnu Magurele) – Constantin Ilie (Tatarastii de Sus), Daniel Cretu (Alexandria) – seniori

Alin Coman – Madalin Nedelcu. Eduard Fratila (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)
2) AS FLACARA 2015 CONTESTI – AS STEAUA SPATAREI

 

Cristian Radut – (Rosiori de Vede) – Daniel Ene (Plosca), Florin Stan (Poroschia)

Teodor Gheorghe – Alin Visan, Daniel Preda (toti Rosiori de Vede)

Observator: Gabriel Lungu (Alexandria)
3) AS VALEA DUNARII PIETROSANI – AS CETATEA TURNU MAGURELE     –

Liviu Minca (Videle) – Stelian Purcarea (Peretu), Marian Grecu (Scrioastea) – seniori

Marian Salici – Vlad Mehedintiu, Daniel Luca (toti Videle) – juniori

Observator: Nicolae Raceala (Rosiori de Vede)
4) AS FLACARA LITA – AS VICTORIA LUNCA     –

Ionut  Botea (Alexandria) – Stefan Creanga, Laurentiu Mitrofan (ambii Turnu Magurele) – seniori

Mihnea Tiganesteanu (Zimnicea) – Marius Purcarea (Alexandria), Ionela Lungu  (Galateni) – juniori

Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)
5) AS VICTORIA STOROBANEASA – AS GLORIA FRUMOASA     –

Adrian Buica (Alexandria) – Alexandru Dima (Olteni), Monica Rizea (Alexandria) – seniori

Marian Mustaciosu (Guruieni) –– Bianca Batalu (Piatra), Teodora Ducol (Bragadiru) – juniori

Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)
6) AS TINERETUL SUHAIA – ACS IZVOARELE     –

Aurel Peia (Alexandria) – Mihai Bajan, Alexandru Dinca (ambii Videle) – seniori

Marian Grosu (Buzescu) – Tibi Spataru (Alexandria), Ionel Nisipeanu (Piatra) – juniori

Observator: Hariton Iagaru (Alexandria).

 

7 comentarii pentru acest articol

Comentariu