Liga 6- Delegari arbitri\ Lupta interesanta in Seria 2

Data 03 mai. 2019, categoria Fotbal Promotie

Duminica, in liga 6 are loc etapa a 17 a. Daca in Seria 1 castigatoare este Real Videle, in seria a 2 a lupta este mult mai stransa in trece echipa celor de la Old Boys Alexandria si echipa a 2 a a celor din Branceni unde dieferenta este de doar un punct in favoarea celor din Alexandria si pare ca lupta se va da pana in ultima etapa.

Liga a-VI-a Seria I  Duminica  05.05.2019   Ora: 11,00 

1) AS VULTURII MERENI – AS VEDEA     – 
Teodorescu Valentin (Guruieni) – Bogdan Pana (Alexandria), Ion Cucu (Poroschia)

Observator: Florea Roman (Alexandria)

2) AS SPICUL BALACI – AS FLACARA TALPA II     – nu se disputa

3) AS REAL VIDELE – AS TINERETUL RADOIESTI     – 
Adrian Buica – Adrian Mutu, Daniel Neagu (toti Alexandria)

Observator: Iulian Brinceanu (Alexandria)

4) ACS SOIMII SCRIOASTEA – CS OLTENI-TELEORMAN     – 
Stefan Creanga – Alin Soare, Laurentiu Mitrofan (toti Turnu Magurele)

Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)

5) AS REAL BEUCA – AS RECOLTA COPACEANCA     – 

Felix Oprescu – George Botoghina, Daniel Preda (toti Rosiori de Vede)

Observator: Petrus  Ene (Plosca)

 

Liga a-VI-a Seria II  Duminica 05.05.2019  Ora: 11,00 

1) ACS IZVOARELE – AS SPORTING CALMATUIU DE SUS     – 
Sorin Dinca (Bragadiru)- Bogdan Croitoru, Adrian Cojocaru (ambii Zimnicea)

Observator: Ion Stefan (Buzescu)

2) AS FLACARA 2015 CONTESTI – AS OLD BOYS ALEXANDRIA     – nu se  disputa

3) AS PROGRESUL 2007 BOGDANA – CS VOINTA SALCIA     – 
Cornel Ghebaura – Bogdan Doicut, Ionut Nicolae (toti Turnu Magurele)

Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)

4) ACS ASTRA PLOSCA 2 – CS ASC SEACA     – 
Stefan Luca  (Mereni) –  Florin Baciu (Videle), Ionut Predoi (Botoroaga)

Observator: Viorel Nicolescu (Videle)

5) CS NANOV – ACS UNIREA 2 BRINCENI     – 

Cristian Mihai (Rosiori de Vede) – Andrei Grecu (Scrioastea), Gabriel Costea (Rosiori de Vede)

Observator: Aurel Rusu (Rosiori de Vede)

Comentariu