Liga 6-Delegari arbitri

Data 19 apr.. 2019, categoria Fotbal Promotie

Duminica, 21.o4.2019, ora 11:00 are loc etapa a 15 a in Liga 6.

In Seria 1 cu 4 etape inainte de final lucrurile sunt aproape clare, Real Videle ii tine la distanta de 6 puncte pe cei din Olteni, in Seria 2 lupta este mai stransa, dupa ce a condus aproape tot campionatul Old Boys Alexandria se vede pe locul 2 sub cei din Branceni la diferenta de 1 punct si cu un avantaj pentru echipa a 2 a  a celor din Branceni deoarece ultima etapa  au asigurate 3 puncte in meciul cu Contesti, retrasa in retur.

 

 

 

Liga a-VI-a Seria I  Duminica  21.04.2019   Ora: 11,00 

1) AS VULTURII MERENI – CS OLTENI-TELEORMAN     – 
Ionut Dogeanu – Mihai Petrescu, Florin Baciu (toti Videle)

Observator: Viorel Nicolescu (Videle)

2) AS FLACARA TALPA II – AS TINERETUL RADOIESTI     – 
Marian Grosu (Buzescu) – Sorin Fudulu (Alexandria), Ion Cucu (Poroschia)

Observator: Florea Coman (Alexandria)

3) AS VEDEA – AS SPICUL BALACI     – 
Catalin Popa – Marian Grecu, Daniel Preda (ambii Rosiori de Vede)

Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)

4) AS REAL VIDELE – AS RECOLTA COPACEANCA     – 
Valentin Iordachioaia (Tiganesti) – Traian Ene (Plosca), Constantin Ilie (Tatarastii de Sus)

Observator: Florea Roman (Alexandria)

5) ACS SOIMII SCRIOASTEA – AS REAL BEUCA     –

 Ciprian Bratoi – Alin Soare, Ionut Nicolae (toti Turnu Magurele)

Observator: Ilie Cristea (Turnu Magurele)

 

Liga a-VI-a Seria II  Duminica  21.04.2019  Ora: 11,00 

1) ACS IZVOARELE – CS ASC SEACA     – 
Mihai Tutunaru – Octavian Petre, Eduard Fratila (toti Turnu Magurele)

Observator: Ilie Poting(Turnu Maurele)

2) AS OLD BOYS ALEXANDRIA – CS VOINTA SALCIA     – 
Georgel Dumitru – Stelian Purcarea, Marius  Sandulescu (toti Rosiori de Vede)

Observator: George Haidu (Maldaeni)

3) AS SPORTING CALMATUIU DE SUS – AS FLACARA 2015 CONTESTI     – nu se  disputa

4) AS PROGRESUL 2007 BOGDANA – ACS UNIREA 2 BRINCENI     – 
Cornel Ghebaura – Mihai Calin, Ionut Carabasu (toti Turnu Magurele)

Observator: Dan Prodan (Turnu Magurele)

5) ACS ASTRA PLOSCA 2 – CS NANOV     – 

Ionela Lungu – Adrian Mutu, Daniel Neagu (toti Alexandria)

Observator: George Popa (Alexandria)

Comentariu