Liga 5-Delegari arbitri\Purani joaca cu promovarea pe masa

Data 10 mai. 2019, categoria Fotbal Onoare

Duminica, in liga 5 are loc ultima etapa a campionatului.In seria 1 totul se decide Duminica, primele 2 clasate joaca intre ele cu avantajul terenului propriu pentru Purani. Meciul dintre Stejaru si Vartoape este amanat, nu stim din ce motive pentru o data ulterioara.In seria 2 locul de baraj se disputa intre Vitanesti si Cetatea, in meciul direct.

Liga a-V-a Seria I Duminica  12.05.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) AS GLORIA MERISANI – AS VIITORUL SACENI     – 
Sorin Manea (Alexandria) – Daniel Miu, Valentin Rusu (Rosiori de Vede) – seniori

Valentin Stanculet (Zimnicea) – Luca Fudulu, George Tobosaru (ambii Alexandria) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)

2) AS RECOLTA SFINTESTI – AS VIITORUL BLEJESTI     – 
Mihai Tutunaru (Turnu Magurele) – Bogdan Pana (Alexandria), Traian Ene (Plosca) – seniori

Florin Pastrama (Turnu Magurele) – Ionut Neda (Izvoarele), Cristian Andrei  (Turnu Magurele) – juniori

Observator: Stelian Zariosu (Turnu Magurele)

3) AS INTER PURANI – CS FLACARA CALINESTI     – 
Mircea  Belinas (Zimnicea) – Stefan Creanga, Dan Ciucu (ambii Turnu Magurele) – seniori

Ionela Lungu – Marius Cocos, Teodor Oancea (toti Alexandria) – juniori

Observator: Emil Tomescu (Turnu Magurele)

4) AS AVINTUL STEJARU – CS VIRTOAPE     – 
Ionut Dogeanu – Liviu Barbu, Andrei  Baciu (toti Videle) – seniori

Daniel Preda – Marius Burlacu, Florentina Oprea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Ionel Turlete (Videle)

  • Jocul se va disputa la data de 19.05.2019

5) AS VIITORUL DIDESTI – AS VICTORIA DRAGANESTI DE VEDE     – 

Cristian Ilie (Turnu Magurele) – Bogdan Croitoru, Adrian Cojocaru (ambii Zimnicea) – seniori

Constantin Vaduva (Zimnicea) – Cristian Ilie, Gabriel Moraru (ambii Turnu Magurele) – juniori

Observator: Ion Prapugicu (Turnu Magurele)

 

Liga a-V-a Seria II  Duminica  12.05.2019 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30

1) ACS PROGRESUL SMIRDIOASA – ACS TINERETUL SUHAIA     – 
George Dumitru (Cucuieti) – Adrian Mutu, Constantin Ilie (Tatarastii de sus) – seniori

Lucian Epure – Leonard Epure, Cristi Javla (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Florin Raducanu (Zimnicea)

2) AS FLACARA LITA – AS TELEORMANUL TROIANUL     – 
Cristian Andrei (Turnu Magurele) – Cristian Mihai (Rosiori de Vede), Marian Grecu (Scrioastea) – seniori

George Botoghina (Rosiori de Vede) –Cristian Andrei, Robert Carp (ambii Turnu Magurele) – juniori

Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)

3) AS PROGRESUL NENCIULESTI – ACS VOINTA DUNAREA PIETROSANI     – 
Mihai Rotaru (Alexandria) – Mihai Petrescu, Mihai Traistaru (ambii Videle) – seniori

Stefan Croitoru (Alexandria) – Darius Beznea (Piatra), Cosmin Negrea (Brinceni) – juniori

Observator: Viorel  Nicolescu (Videle)

4) CS VITANESTI – ACS CETATEA TURNU MAGURELE     – 
Adrian Buica – Ionel Galateanu (Guruieni), Daniel Neagu  (Alexandria) – seniori

Daniel Neagu (Alexandria) – Ionut Predoi, Sorin Beianu (ambii Botoroaga) – juniori

Observator: George Floricel (Alexandria)

5) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE – AS STEAUA SPATAREI     – 

Stefan Stinga (Rosiori de Vede) – Ionut Carabasu, Octavian Petre (ambii Turnu Magurele) – seniori

Gabriel Costea – Catalin Dobre, Cristian Mustatea (toti Rosiori de Vede) – juniori

Observator: Ilie Poting (Turnu Magurele)

9 comentarii pentru acest articol

Comentariu