Liga 6 / Primele doua serii s-au încheiat. Tineretul Siliştea şi Victoria Lunca sunt campioane de toamnă

Data 26 nov.. 2012, categoria Fotbal Promotie

Duminica s-au disputat meciurile din cadrul rundei a XI-a din Liga 6 la fotbal. Aceasta a fost ultima etapa din primele doua serii (formate din 12 echipe), in timp ce in ultima grupa mai sunt de disputat inca doua etape (Seria 3 are in componenta 14 formatii).

Iata care au fost rezultatele inregistrate in cele trei serii:

SERIA I
CS Flacara II Talpa 4 – 1 AS Tineretul Silistea
AS Juventus Radulesti 3 – 0 AS Unirea Ciuperceni
CS Metalul Frasinet 5 – 1 AS Recolta Copaceanca
AS Unirea Cosmesti 4 – 4 AS Vulturii Mereni
AS Inter Purani – CS Pamimai II Videle – nu s-a disputat. Ambele echipe s-au retras din campionat
AS Vointa Rasmiresti 2 – 2 AS Viitorul 2005 Draganesti Vlasca

Clasament
1 AS Tineretul Silistea 9 8 0 1 29-14 24 +6
2 CS Metalul Frasinet 9 6 2 1 37-15 20 +8
3 Viitorul Draganesti Vlasca 9 5 3 1 38-14 18 +6
4 AS Juventus Radulesti 9 5 0 4 22-17 15 -3
5 CS Flacara II Talpa 9 4 1 4 27-22 13 +1
6 AS Vulturii Mereni 9 4 1 4 25-20 13 +4
7 AS Recolta Copaceanca 9 4 1 4 18-21 13 -5
8 AS Vointa Rasmiresti 9 2 1 6 12-39 7 -8
9 AS Unirea Cosmesti 9 1 1 7 16-35 4 -11
10 AS Unirea Ciuperceni 9 0 0 9 12-35 0 -12
———————————-

Seria II
AS Oltul Beciu 4 – 2 AS Flacara Albastra Segarcea Vale
AS Viitorul Piatra 3 – 7 AS Mladi Calomfiresti
AS Dunarea Islaz 2 – 2 AS Tineretul Nasturelu
AS Recolta Izvoarele 4 – 2 AS Oltul Plopii Slavitesti
AS Victoria Lunca 7 – 0 AS Victoria Storobaneasa
ASM Cernetu 3 – 2 CS Rapid II Buzescu

Clasament
1 AS Victoria Lunca 11 10 1 0 39-8 31 +16
2 ASM Cernetu 11 8 2 1 33-15 26 +11
3 AS Tineretul Nasturelu 11 7 2 2 27-18 23 +5
4 CS Rapid II Buzescu 11 6 2 3 38-19 20 +2
5 AS Flacara Albastra Segarcea Vale 11 6 2 3 32-19 20 +2
6 AS Oltul Beciu 11 6 1 4 32-21 19 +1
7 AS Oltul Plopii Slavitesti 11 4 1 6 43-26 13 -2
8 AS Mladi Calomfiresti 11 4 1 6 27-35 13 -5
9 AS Recolta Izvoarele 11 3 0 8 17-43 9 -6
10 AS Viitorul Piatra 11 2 2 7 22-43 8 -7
11 AS Victoria Storobaneasa 11 1 1 9 16-42 4 -14
12 AS Dunarea Islaz 11 1 1 9 20-57 4 -14
————————————————-

Seria III
AS Teleormanul Troianul 5 – 5 AS Vointa Brebina
AS Olimpia Dobrotesti 0 – 5 CS Sporting II Rosiori de Vede
AS Stiinta Cucuieti 1 – 4 AS Avintul Stejarul
AS Gloria Dracsenei 4 – 3 AS Viitorul Didesti
AS Juventus Socetu 2 – 1 AS Victoria Draganesti de Vede
AS Spicul Balaci 3 – 2 AS Tineretul Radoiesti
AS Soimii Scrioastea 4 – 1 AS Gloria Merisani

Clasament
1 CS Sporting II Rosiori de Vede 11 10 0 1 58-8 30 +15
2 AS Avintul Stejarul 11 9 0 2 43-18 27 +12
3 AS Tineretul Radoiesti 11 9 0 2 39-16 27 +9
4 AS Soimii Scrioastea 11 7 0 4 17-13 21 +3
5 AS Gloria Dracsenei 11 6 0 5 28-27 18 0
6 AS Spicul Balaci 11 5 1 5 39-28 16 -2
7 AS Gloria Merisani 11 5 1 5 33-30 16 -2
8 AS Viitorul Didesti 11 5 0 6 27-43 15 -3
9 AS Victoria Draganesti de Vede 11 4 1 6 28-23 13 -2
10 AS Stiinta Cucuieti 11 4 1 6 19-35 13 -2
11 AS Vointa Brebina 11 3 3 5 24-29 12 -3
12 AS Teleormanul Troianul 11 3 1 7 19-57 10 -8
13 AS Juventus Socetu 11 1 3 7 19-34 6 -12
14 AS Olimpia Dobrotesti 11 1 1 9 22-54 4 -11

1 Comentariu

Comentariu