Meciuri amicale pentru adversarii teleormanenilor din Liga 3

Data 19 aug.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Adversarii teleormanenilor din liga 3 au sustinut cate un ultim amical inainte de inceperea noului sezon.

C S M Slatina – U Craiova II 1-1

CSM Slatina : Grecu –  Militaru, Scheau, Cotigă, Dan Popescu – Vasile Gheorghe, Dorin Toma, David Oprescu, Daniel Turlea –  Cosmin Căpățînă, Capătă.

Au mai evoluat : Necșulescu, Manea, Toma Bodri, Radu Constantin, Ceapă, Grigore, Luca Bodri, Ovidiu Popescu, Panait, Cristi Preda.

CSO Filiasi – Sporting Rosiori 2-1 (1-1)

In minutul 45, gazdele au ratat un penalty.
In repriza a doua, in teren au intrat cei 10 jucatori aflati pe banca de rezerva, in frunte cu portarul Toma (Inainte Modelu).
Au marcat: Patrascu si Iulian Manda ( ex-Sporting Rosiori), pentru CSO Filiasi. Pentru Sporting  a marcat Floricel, in minutul 40.
CSO Filiasi: Nedeianu –  Ungur, Lupu, Calu, Crusoveanu –  Cretu, Stefan, Baciu, Patrașcu,  – Ghighilicea, Tescan.

Au mai jucat: Munteanu, Constantinescu, Mirescu, Manda, Lambu
Sporting: Cristea – Panssi (Camerun), Floricel, Sitaru (CSA Steaua), Tanase (Academica Clinceni) – Ahmed (Academica Clinceni), Roman, Constantinescu (CSA Steaua), Uratu – Badita, Visent (Camerun).
Tractorul Cetate – C S Carcea 2-2 ( Supercupa Doljului )

Cetate s-a impus cu scorul de 7-6 la loviturile de departajare : Shuker, Ilie, Afrem, Ştirbu şi Titu

CSM ALEXANDRIA-PROGRESUL SPARTAC 44 2-1 (DESCULTU, VILCICA/LEAFU)

Olteanu-Iaka,Bosoteanu,Gheorghe, Butoi,Vilcica,Popa,Descultu, Terci,Precup,Leo

Au mai intrat:Sarbu,Matei,Gherghisor,Mohora

Antrenori: Panzaru si Cristi Pirjolea

Progresul Spartac 44′: Jipa – Leafu, Acasandrei, Parfeon – Vlad, Stanciu, Geana, Sandru – Boiangiu, Ispas, Curt

Au mai intrat Voican, Donca, Butoi, Lolescu, A. Grigore, Matei, Lixandru.

FLACARA MORENI-FC PUCIOASA 4-1 dupa relungiri dupa ce in 90 de minute scorul a fost 1-1(CUPA ROMANIEI-FAZA 2)

Flacăra: Duță- Niță(97 Niculăescu), Matei, Vîrtej, Cernea- Constantin, Calofir- Drăgan(77 Zidăroiu), Petculescu(58 Anton), I. Ilie-Lețu(70 Iliescu). Antrenor:Gabriel Paraschiv.

Pucioasa: Priseceanu- G. Ilie, Marina(26 Călin), Georgescu, Diță- Grigorescu(46 Neacșu), Lungeanu, Marmandiu(46 Grigore)- Nisipeanu, Roman(97 Țilică), Iamandache. Antrenor: Romică Ciobanu.