Medalii pentru sportivii de la CSS Turnu Măgurele la Cupa Danubius

Data 02 oct.. 2015, categoria Caiac-canoe

12091215_629281690547327_8096883832431413550_oMiercuri la Turnu Măgurele a avut loc Cupa Danubius la kaiac, competiţie la care au participat 14 cluburi şi au fost prezenţi 130 de sportivi. Campioana pe medalii a fost CSS Turnu Măgurele, urmată de CSS 1 Timişoara şi CSS Galaţi. S-au acordat medalii, diplome şi tricouri, iar pentru echipe s-au acordat cupe pentru participare.

Iată mai jos câştigătorii la toate probele:

Kaiac 1 băieţi juniori 1 2000 m: 1.Degeratu Florin CSS Turnu Măgurele, 2.Trucică Valentin – CSS Turnu Măgurele, 3.Cojocaru Lucian – CSS Galaţi

Kaiac 1 băieţi juniori 2 2000 m: 1.Făget Gabriel – CSS 1 Timişoara, 2.Sabău Ioan – CSS Arad, 3. Iancu Costel – CSS 1 Timişoara

Canoe 1 băieţi juniori 2 2000 m: 1. Peleu Ionuţ – CSM Piteşti, 2.Pătraşcu Alexandru – Liceul Teoretic Dăbuleni, Creţeanu Bogdan – CSS Orşova

Kaiac 1 fete junioare 2 2000 m: 1.Hârsan Andra –CSS 1 Timişoara, 2. Bodnariuc Natalia – CSS Orşova, 3.Mateescu Alina – Olimpia Bucureşti

Kaiac 1 băieţi, cadeţi 2000 m: 1. Olariu Bogdan – CSS 1 Timişoara, 2. Dianu Florin – CSM Călăraşi, 3. Voinea Dragoş – CSS Galaţi

Canoe 1 băieţi, cadeţi 2000 m: 1.Telenche Dănuţ – Unirea Bascov, Sorca Florin – CSS Orşova, 3. Drângă Marian – CSN Hunedoara

Kaiac 1 fete cadete 2000 m: 1. Andreică Diana – CSS 1 Timişoara, 2. Bodnariuc Angela – CSS Orşova, 3. Maftei Andra – CSS Galaţi

Canoe 1 fete, junioare 2, 2000 m: 1.Cale Adina – Liceul Teoretic Dăbuleni, 2.Enceanu Lavinia – Liceul Teoretic Dăbuleni, 3.Cristuinea Diana – Liceul Teoretic Dăbuleni

Kaiac 2 băieţi, juniori 1, 2000 m: 1.Băeţica Gabriel şi Albişoru Răzvan – CSS Turnu Măgurele, 2.Marinache Petre şi Budileanu Adrian – CSM Călăraşi

Kaiac 2 băieţi, juniori 2, 2000 m: 1.Ienciu George şi Kormo Roland – LPS Arad, 2. Dana Adrian şi Cârciumaru Alexandru – CSS Turnu Măgurele, 3. Munteanu Gabriel şi Cojocaru Claudiu – CSS Galaţi

Kaiac 2 fete, junioare 2 2000 m: 1.Petre Carmen şi Ciocluţ Natalia – CSM Arad, 2. Cristescu Cristina şi Clătiniei Alexandra – Olimpia Bucureşti, 3. Almaş Alexandra şi Cenadan Gabriela – CSM Arad

Canoe 2 băieţi, juniori 2, 2000 m: 1.Datcu Alin şi Pârvan Cristian CSS Galaţi, 2. Iorga Bogdan şi Stoica Alexandru – Liceul Teoretic Dăbuleni

Kaiac 2 băieţi, cadeţi, 2000 m: 1.Neda Alexandru şi Bărbulescu Iulian – CSS Turnu Măgurele, 2. Ruscu Cristian şi Nicolae Ionuţ – CSS Turnu Măgurele, 3. Albu Mihai şi Candoi Marinel – CSS Turnu Măgurele

Canoe 2 băieţi cadeţi 2000 m: 1. Nedelcui Mihai şi Stanciu Mihai – Unirea Bascov, 2.Pătu Ionuţ şi Haristănţoiu Liviu – Unirea Bascov, 3.Coman Miahi şi Crăciun Denis – Unirea Bascov

Kaiac 2 fete, cadete 2000 m: 1.Dosin Adelina şi Mincă Camelia – CSS Turnu Măgurele, 2.Gulie Adelina şi Cristian Ema – CSS Turnu Măgurele, 3. Grecu Ştefania şi Popa Cristina – CSS Turnu Măgurele

Canoe 1 băieţi, juniori, 2000 m: 1. Bursuc Iulian – CSS 1 Timişoara, 2.Onete Daniel – CSM Piteşti, 3.Galeru Adrian – CSS Galaţi

Kaiac 1 băieţi, juniori 1, 200 m: 1.Albişoru Răzvan – CSS Turnu Măgurele, 2.Degeratu Florinel – CSS Turnu Măgurele, 3.Băeţica Gabriel – CSS Turnu Măgurele

Kaiac 1 băieţi, juniori 2, 200 m: 1. Dana Adrian – CSS Turnu Măgurele, 2.Ursu Alin – CSS 1 Timişoara, 3. Iancu Costel – CSS 1 Timişoara

Canoe 1 băieţi, juniori 2, 200 m: 1. Peleu Ionuţ – CSM Piteşti, 2.Pârvu Cristian – CSS Galaţi, 3.Pătraşcu Alexandru – Liceul Teoretic Dăbuleni

Kaiac 1 fete, juniori 2, 200 m: 1.Hârsan Sandra – CSS 1 Timişoara, 2.Petre Carmen – CSM Arad, 3.Mateescu Alina – Olimpia Bucureşti

Kaiac 1 băieţi cadeţi 200 m: 1.Olariu Bogdan – CSS 1 Timişoara, 2.Neda Alexandru – CSS Turnu Măgurele, 3.Bărbulescu Iulian – CSS Turnu Măgurele

Canoe 1 băieţi 2000 m: 1.Stoica Florin – CSS Orşova, 2.Dâlgă Marian – CSM Hunedoara, 3.Aristănţoiu Liviu – Unirea Bascov

Kaiac 1 fete cadete 2000 m: 1.Bodnariuc Angela – CSS Orşova, 2. Dosin Adelina – CSS Turnu Măgurele, 3.Andreică Diana – CSS 1 Timişoara

Canoe 1 fete junioare 2 200 m: 1. Câlea Adina – Liceul Teoretic Dăbuleni, 2. Hristuinea Diana – Liceul Teoretic Dăbuleni, 3.Enceanu Lavinia – Liceul Teoretic Dăbuleni

Canoe 1 băieţi juniori 1 200 m: 1.Onete Daniel – CSM Piteşti, 2.Galeru Adrian – CSS Galaţi, 3.Bursuc Iulian – CSS 1 Timişoara

Organizatorii competiţiei vor să mulţumească sponsorilor: Biotur SRL – Ristea Iulian, Marine SRL – Marinaş Florinel, Ardamis SRL – Păun Daniel, SC Encon – Enculescu Florin, Direcţiei Generale pentru Tineret şi Sport – Mitran Mariana, Cioacă Ştefan, ISJ Teleorman, ISU – Sandu Florinel şi de asemenea fraţilor Rezeanu.

 

 

 

 

Comentariu