Liga 5, seria 2 / Steaua Spatarei intalneste pe Vointa Saelele 2017

Data:31 Mai. 2018.Categoria Fotbal Onoare

spatareiLiga a-V-a Seria II Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa  a campionatului

1)AS Flacara Lita – CS Vitanesti

Felix Oprescu – Danut Miu, George Botoghina (toti Rosiori de Vede) – seniori

Mihai Tutunaru – Valentin Jilca, Valentin Pistaie (toti Turnu Magurele) – juniori

Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede)

2)AS Flamura Albastra Segarcea Vale – ACS Izvoarele

Cristian Ilie – Robert Chioreanu, Ionut... continuare>>


S-a stabilit grupa din care face parte Atletico Alexandria la barajul de promovare in Liga Zimbrilor

Data:31 Mai. 2018.Categoria Handbal

hct atletico alexandria 1Atletico Alexandria a terminat pe locul 3 in campionat iar sambata va disputa primul meci din barajul de promovare in Liga Zimbrilor, cea mai importanta competitie de handbal masculin.

Formatia pregatita de Liviu Candidatu face parte dintr-o grupa cu echipe precum CSU Constantin Brancusi Targu Jiu si HC Vaslui.

Primul il vor disputa sambata cu HC Vaslui de la ora 18:00.

Din cealalta grupa a competitiei fac parte HC Buzau... continuare>>


Liga 4 / Victorii pentru Rapid Buzescu, Viitorul Butesti, Astra Plosca, Atletic Orbeasca si Metalul Peretu

Data:30 Mai. 2018.Categoria Fotbal Liga IV

lunca-buzescu06Liga a- IV-a – Miercuri 30.05.2018  Sen / Jun: Ora 18,00 – 16,00

1) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – C S RAPID BUZESCU    0-14 (Nica 3, Sindie 4, Olteanu 4, Cazacu 2, Gheorghe Alexandru)

2) C.S. NANOV – A.S. VIITORUL BUTESTI     2-4 (-Balauru 10, Popa 48, Stancescu 50, Stelea 80)

3) ACS AJAX BOTOROAGA – FCM 2 ALEXANDRIA    4-1 (Grosu 12, 38, Gherghescu 52,61 – Parjolea 43)

4) CS ASC SEACA – ACS DRAGANESTI... continuare>>


CSS Alexandria U16 a castigat campionatul national de baschet feminin

Data:30 Mai. 2018.Categoria Baschet

baschet alexandria junioare 1Rezultatele foarte bune din campionat pe care echipa mare de baschet de la CSBT Alexandria le-a avut in campionat nu au fost intamplatoare dovada ca echipa de junioare de la CSS Alexandria U16 a castigat campiontul national de baschet pentru fete.

Play-off-ul s-a disputat timp de cinci zile la Alexandria si a adunat cele mai bune formatii din campionat la categoria U16 feminin.

Este de asteptat ca peste cativa ani, multe... continuare>>


Paul Mara: „Vrem sa mai aducem 4-5 jucatori cu experienta. In functie de transferurile pe care le facem prelungim si contractul cu Florin Soava”

Data:30 Mai. 2018.Categoria Fotbal Ligi superioare

paul mara rosioriPaul Mara, presedintele lui Sporting Rosiori, a facut o analiza a prestatiei echipei sale in acest campionat si spune ca isi doreste transferuri de jucatori cu experienta in noul sezon, iar de acest lucru depinde si prelungirea contractului cu Florin Soava:

„În acest an competițional, am dat șansa de a evolua pe teren mai multor tineri care, de altfel, au și format în mare parte lotul nostru de jucători. Din păcate, ei nu s-au ridicat la nivelul valoric... continuare>>


Casetele tehnice de la meciurile din Liga 4 de sambata

Data:30 Mai. 2018.Categoria Fotbal Liga IV

draganesti vlasca 2AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei casetele tehnice de la meciurile de sambata care au contat pentru etapa cu numarul 28 a Ligii 4. Le prezentam si noi mai jos:

1)  CS Unirea Petrolul Videle – CS Metalul Peretu    4 – 9 (2 – 5)
Au  marcat: Pistol (min 10), Radoi (min 45), Raportaru (min 47), Necula (min 63) respectiv Stefan (min 15, 36), Burcea  (min 29, 32, 40, 53, 73, 76), Radu (min 60)

CS... continuare>>


Etapa intermediara in Liga 4 miercuri. Metalul Peretu intalneste pe Unirea Tiganesti

Data:28 Mai. 2018.Categoria Fotbal Liga IV

alexandria-tiganesti03Liga a- IV-a – Miercuri 30.05.2018  Sen / Jun: Ora 18,00 – 16,00

1) CS UNIREA PETROLUL VIDELE – C S RAPID BUZESCU     –
Catalin Mara – Stefan Stinga, Alexandru Petre (toti Rosiori de Vede), Rez. Adrian Mutu –seniori

Adrian Mutu (Alexandria) – Seher Karabyik (Bragadiru), Constantin Vaduva (Zimnicea) – junior

Observator: Petre Rusu (Rosiori de Vede)

2) C.S. NANOV – A.S. VIITORUL... continuare>>


Premii consistente acordate de AJF Teleorman la Festivalul fotbalului teleormanean

Data:28 Mai. 2018.Categoria Fotbal Liga IV

premiiComitetul Executiv al AJF Teleorman, in sedinta sa din data de 21 mai 2018, a hotarat acordarea premiilor aferente sfarsitului de an competitional dupa cum urmeaza :

1.    Campioana judeteana Liga 4 – echipament 20+2, geanta, cupa, medalii ;

2.    Campiona judeteana juniori A1 (Liga 4) – echipament 17+1, geanta, cupa ;

3.    Marele premiu Fair-Play Knauf – echipament 17+1,geanta, cupa ;

4.    Locul 1, seria 1, Liga 5 – echipament 17+1, geanta ;

5.    Locul... continuare>>