Rezultate foarte bune pentru sportivii de la secţia de caiac din Turnu Măgurele

Data 19 mai. 2016, categoria Caiac-canoe

caiac turnuÎn urmă cu câteva zile au avut loc mai multe competiţii la caiac la care au participat şi sportivii de la CSS Turnu Măgurele. Antrenaţi de Olteiu Gabriel Nicolae şi Gheară Anamaria, sportivii s-au întors cu rezultate notabile atât de la Campionatul Naţional de primăvară juniori cât şi de la Campionatul Naţional al cluburilor sportive şcolare.

Iată mai jos rezultatele:

 

CAMPIONATUL NATIONAL

DE PRIMAVARA JUNIORI

10 – 15.05.2016

 

Loc I                       K1BJ I   200m                       ALBISORU RAZVAN

Loc II                      K2FJ II   200m      MINCA CAMELIA – DOSIN ADELINA

Loc I                       K1BJ II   200m      DANA ADRIAN

Loc III    K2BJ II     200m    NEDA ALEXANDRU – BARBULESCU IULIAN

Loc II                      K2FJ II     200m    MINCA CAMELIA – DOSIN ADELINA

Loc III                    K2FJ II     500m    MINCA CAMELIA – DOSIN ADELINA

Loc III                    K1BJ I 1000m                       ALBISORU RAZVAN

Loc III                    K1BJ II 1000m     CIRCIUMARU ALEXANDRU

Loc I                       K2BJ II  1000m    DANA ADRIAN – CIRCIUMARU IONUT

Loc II                      K2BJ II   1000m   NEDA ALEXANDRU – BARBULESCU IULIAN

Loc III    K2FCadete 2000m            GULIE ADELINA – CRISTIAN EMA

Loc I                       K2BJ II  3000m    DANA ADRIAN – CIRCIUMARU IONUT

Loc II                      K2BJ II   3000m   NEDA ALEXANDRU – BARBULESCU IULIAN

Loc III                    K4BJ I 4000m                       BOBIRICA CATALIN – MIU DANIEL –

CRISTEA FLORIN – COTOIA IONUT

Loc III                    K1BJ I 4000m                       ALBISORU RAZVAN

 

 

Loc II      ECHIPE  15 medalii   4 AUR – 3 ARGINT – 8 BRONZ din 32 echipe participante

 

 

CAMPIONATUL NATIONAL AL

CLUBURILOR SPORTIVE SCOLARE

16 – 18.05.2016

Loc II                      K4BJ II 1000m     RUSCU CRISTIAN – NICOLAESCU IONUT –

-CULE MARIUS – PRODANA ROBERTO

Loc II                      K2BJ II 1000m     NEDA ALEXANDRU – BARBULESCU IULIAN

Loc II                      K2FJ II 1000m      MINCA CAMELIA – DOSIN ADELINA

Loc II                      K1BJ II 1000m     CIRCIUMARU ALEXANDRU

Loc III                    K1FJ II 1000m      GRECU STEFANIA

Loc III                    K2BJ I 1000m                       BOBIRICA CATALIN – MIU DANIEL

Loc I                       K4FCadete 1000m            BADUICA IONELA – POPA CRISTINA

CRISTIAN EMA – GULIE ADELINA

Loc II                      K1FJ I 1000m                       PETRESCU ELENA

Loc II                      K2FCadete 1000m            GULIE ADELINA – CRISTIAN EMA

Loc I                       K4BJ I 1000m                       BOBIRICA CATALIN – MIU DANIEL –

CRISTEA FLORIN – COTOIA IONUT

Loc I                       K1BJ II 1000m     DANA ADRIAN

Loc I                       K1BJ I 1000m                       ALBISORU RAZVAN

Loc III                    K1FJ I   500m                       PETRESCU ELENA

Loc I                       K2BJ II  500m                       RUSCU CRISTIAN – NICOLAESCU IONUT

Loc II                      K2FJ II   500m      MINCA CAMELIA – DOSIN ADELINA

Loc II                      K2BJ II   200m      NEDA ALEXANDRU – BARBULESCU IULIAN

Loc I                       K1BJ I   200m                       ALBISORU RAZVAN

Loc II                      K1BJ II   200m      DANA ADRIAN

Loc II                      K2BJ I    200m      CRISTEA FLORIN – COTOIA IONUT

Loc III                    ECHIPE  19 medalii   7AUR – 8 ARGINT – 4 BRONZ

Comentariu