Rezultate Liga 2- Rapid invinge,dar nu convinge

Data 25 aug.. 2019, categoria Sport national, Fotbal Ligi superioare

Dupa infrangerea suferita la Turnu Magurele, Rapid a primit vizita timisorenilor de la ASU POLI Timisoara, intr-un meci contand pentru etapa 4, din Liga 2. Rapid nu a impresionat până acum, însă antrenorul ei, Daniel Pancu, e de părere că are cea mai bună echipă din campionat.  Rapid a castigat la limita, scor 1-0 meciul de pe propriul teren, un meci de slaba calitate tehnica si fara mari ocazii de gol, giulestenii au avut un gol anulat in minutul 55,  pentru offside si a inscris golul victoriei in minutul 83, dupa o centrare a lui Oanea, Scutaru isi pacaleste propriul portar si deviaza mingea in poarta. In prealabil rapidistii au primit un cartonas rosu prin Rares Lazar, dupa o intrare criminala la Calin Jurj, care este transportat la spital. Pana acum singura echipa care are maxim de puncte este echipa turneana, singura care mai poate face 12 puncte dupa 4 etape este Gloria Buzau, care joaca astazi de la 15:30, pe terenul celor de la Universitatea Cluj.