Rezultatele meciurilor tur dintre campioanele judeţene.

Data 16 iun.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

 

Programul manşei tur a barajului pentru promovarea în Liga 3:

Regiunea 1, Nord-Est

CSM Bacău (BC) – Viitorul Albeşti (BT)   5-0
()
Viitorul Liteni (SV) – Ozana Târgu Neamţ (NT)   1-4
(pen.) / Dragoş Patrichi (două), Teodor Ignea (două)
Huşana Huşi (VS) – Moldova Cristeşti (IS)   3-0
La ”masa verde”. Moldova Cristeşti nu are CIS.

Regiunea 2, Nord-Vest

Viitorul Ulmeni (MM) – Unirea Mirşid (SJ)   2-2
Sergiu Costin (14), Alexandru Ignat (51 – pen.) / Ciprian Pavel (12, 75)
CSM Satu Mare (SM) – Minerul Rodna (BN)  5-0
Bogdan Nyilvan (1), Bogdan Faur (32), Gabriel Cădar (37), Florin Chitaş (63), Luca Tincău (77)
CS Floreşti (CJ) – CSC Sânmartin (BH)    0-2
Marian Arsene (43), Sergiu Pop (63)

Regiunea 3, Centru

CS Gheorgheni (HR) – Viitorul Şelimbăr (SB)   2-3
Robert Ilyeş (17), Lorant Szocs (55) / Marius Armenean (27), Călin Trohin (47, 82)
Stăruinţa Zagon (CV) – Olimpic Zărneşti (BV)   2-1
Alexandru Oprea (), Csongor Papp () / Adrian Dascălu ()
CSM Târgu Mureş (MS) – Sportul Petreşti (AB)  6-0
Victoraş Astafei (5), Mihai Petra (22), Viorel Ferfelea (28, 29), Raul Bocicor (67), Robert Candrea (71)

Regiunea 4, Vest

Voinţa Lupac (CS) – Fortuna Becicherecu Mic (TM)  0-2
Deian Pecarov (29), Andrei Hodiş (82)
Progresul Pecica (AR) – Retezatul Haţeg (HD)   2-1
Mirel Arsene (8), Petru Măgulean (28) / Cristian Ţiric (44)
CS Strehaia (MH) – Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ)  2-1
Costel Pontu (13 – pen., 52) / Cristian Gomoi (61 – autogol)

Regiunea 5, Sud-Vest

Real Bradu (AG) – Viitorul Dăeşti (VL)   1-2
Radu Păvăluţă (55) / George Neacşu (7), Ionuţ Marian (73)
Unirea Brânceni (TR) – Tractorul Cetate (DJ)  0-0
CSM Slatina (OT) – Gloria Corneşti (DB)  2-0
Florin Tudor (35), Cosmin Căpăţînă (80)

Regiunea 6, Sud

Mostiştea Ulmu (CL) – Carmen Bucureşti (B)  3-3
() / Alin Pătraşcu (8), Hristu Chiacu (20), Roussel Kana (60)
Recolta Gheorghe Doja (IL) – Viitorul Pantelimon (IF)   2-0
Ionuţ Vâlcu (), Costin Anton ()
AS Mihai Bravu (GR) – CS Blejoi (PH)  0-3
Cosmin Lambru (37), Irinel Dumitru (48 – pen.), Dănuţ Iancu (82)

Regiunea 7, Sud-Est

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – AS Fotbal Team Săgeata (BZ)  2-1
Gheorghiţă Ţuiu (10), Adrian Grigoraş (21 – pen.) / Cătălin Cristea (90+2)
Viitorul Ianca (BR) – Mausoleul Mărăşeşti (VN)   5-1
Valentin Ioniţă (16), Ionuţ Matei (27), Victor Olenic (61), Marius Dima (72), Daniel Cazan (76) / Adrian Dumitriu (5)
Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – Poseidon Limanu-2 Mai (CT)   1-2
Florin Luli (40) / Sorin Zgubea (29), Enis Cogali (80)

liga2.prosport.ro

Comentariu