Rosiori pierde la Moreni si este cu un picior in Liga 4

Data 19 apr.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Sporting Rosiori pierde la Moreni, scor 2-0 si este cu un picior in Liga 3.

Astazi incepand cu ora 17:00 a luat start etapa 24 din Liga 3, in seria 3 Sporting mergea pe terenul din Moreni si era obligata sa castige pentru a avea sanse reale la salvarea de la retrogradare.  Meciul a inceput cu  tatonarea ale celor 2 echipe si fara ocazii importante in prima repriza, dupa pauza echipa din Moreni a inscris de 2 ori  si trimite echipa noastra cu un pas in Liga 4. Momentan Rosiori se afla pe locul 13  cu 24 de puncte la 7 distanta fata de locul 12, adversarul de astazi Flacara Moreni, matematic mai sunt sanse de salvare deoarece mai sunt 6 etape de disputat, in total 18 puncte dar foarte greu pentru rosioreni.