S-a stabilit clasamentul cu cei mai buni sportivi și cele mai bune cluburi ale anului din Teleorman. CSS Turnu Măgurele este printre premianți

Data 19 dec.. 2016, categoria Altele

kaiacDirecția Județeană pentru Sport și Tineret Teleorman a organizat în data de 12.12.2016, festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi ai județului Teleorman, ,,GALA SPORTULUI ȘI TINERTULUI TELEORMĂNEAN,,.
În cadrul acestei festivități au fost premiați sportivii județului care au obținut rezultate deosebite la campionatele naționale și internaționale, în anul 2016.
Au fost premiate cluburile sportive cu rezultatele cele mai bune, Clubul Sportiv Teleorman Alexandria, Clubul Sportiv Viitorul 003 Alexandria și Clubul Sportiv Școlar Turnu Măgurele.
Clasamentul jocurilor sportive a fost ocupat de echipa de baseball al Clubului Sportiv Atletico Alexandria – locul I, echipa de baschet U 18 a Clubului Sportiv Școlar Alexandria – locul II si echipa de baschet U 14 a Clubului Sportiv Școlar Alexandria a ocupat locul III.
Antrenorul anului a fost Ionuț Dina, antrenor de fotbal-tenis la Clubul Sportiv Viitorul 003 Alexandria.
În cadrul aceleași festivități au fost premiați voluntarii acțiunilor de tineret organizate în anul 2016 de catre Direcția Județeană pentru Sport și Tineret.

CLASAMENTUL
SPORTIVILOR JUDETULUI TELEORMAN PE ANUL 2016

– CHIAR FLORINA RODICA, locul I, Fotbal -Tenis CS Viitorul 003
Alexandria, antrenor DINA IONUT
– PARASCHIV PAULA, locul II, Fotbal Tenis CS Viitorul 003 Alexandria, antrenor DINA IONUT
– DRAGOSTIN MIHAI SEBASTIAN, locul III , Karate, CS Kanazawa Alexandria, antrenor GANEA IONEL
– MAVRU ANA MARIA, locul IV, Karate, CS Atac Rosiorii de Vede, antrenor LUPU VALENTIN
– STAN ANDREEA, locul V , Tir -pistol ,CS Teleorman Alexandria antrenor DUDEANU MAGDALENA
– ALBISORU RAZVAN, locul VI Kaiac – canoe, CSS Turnu Magurele antrenori OLTEIU GABRIEL NICOLAE, GHEARA ANA MARIA, Poncea Gabriel
– DUDEANU MAGDALENA , locul VII , Tir Pistol ,CS Teleorman
Alexandria, antrenor DUDEANU MAGDALENA
– STOIAN GEORGIANA DENISA VIII Karate CS Teleorman
Alexandria, antrenor GANEA IONEL
– RADUCU ALIN NICUSOR IX Karate, CS Atac Rosiorii de Vede antrenor LUPU VALENTIN
– MOLEA RAZVAN X Fotbal-tenis, CS Viitorul 003 Alexandria antrenor DINA IONUT
– PURAN REBECA XI Tir pistol, CST Alexandria, antrenor DUDEANU MAGDALENA
– VILAE CATALIN XI Tir pistol, CST Alexandria, antrenor DUDEANU MAGDALENA
– DANA ADRIAN XIII Kaiac-canoe, CSS Turnu Magurele antrenori OLTEIU GABRIEL NICOLAE, GHEARA ANA MARIA, PONCEA GABRIEL
– NEDELCU LIVIU , loc XIV Tir pistol, CST Alexandria,antrenor DUDEANU MAGDALENA
– LUCA IRINA , loc XV Tir Pistol, CST Alexandria, antrenor LUCA IRINA
– PATE ALEXANDRU, loc XVI Tir pistol, CS Teleorman Alexandria, antrenor DUDEANU MAGDALENA
– RIZEA DANIELA – loc XVII, Tir pistol, CS Teleorman Alexandria antrenor DUDEANU MAGDALENA
– MIKLOS ROXANA SOFIA- loc XVIII, Skeet talere, CS Teleorman Alexandria, antrenorDUDEANU MAGDALENA
– MIREA DANA LOREDANA,loc XIX Box CS Teleorman Alexandria, antrenor CARSTICA GEORGE
– CIUPERCA IOANA,loc XX, Karate, CS Musashi Myamoto
Alexandria, antrenor GUSTER GABRIEL

Comentariu