Sporting Rosiori a pierdut cu greu azi la Petrolul Ploiesti

Data 11 mart.. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

sporting rosiori - petrolul 5Astazi de la ora 14:00, Sporting Rosiori s-a deplasat la Petrolul Ploiesti pentru a disputa ultimul meci din etapa cu numarul 15 a Ligii, 3 seria 3. Formatia pregatita de Alexandru Gheorghe a pierdut cu scorul de 1-0 printr-un gol marcat de Jean Prunescu in minutul 49.

Formatia noastra a practicat un joc foarte bun, mai ales defensiv, dar ˝gazarii˝ s-au dovedit mai experimentati si au reusit sa se impuna dupa o partida dificila.

Dupa acest scor, Sporting este pe locul 12 cu 11 puncte iar etapa viitoare va juca acasa cu FCM Alexandria.

Petrolul Ploiesti: Bolboasa – Prunescu, Ichim, Olaru, Tudor, Chindris, Andor, velisar, Ciocalteu, Arnautu, Paun

Sporting Rosiori: Busca – Voicu A, Ivanica, Cristil, Tarnacop, Ciubuc, Velica, Cercel, Latea, Brinceanu, Voicu M.

SERIA 3, etapa 15

vineri, 9 martie, ora 13:00
AFCM Alexandria – Viitorul Domneşti     7-0
Viorel Vâlcică (14), Marius Terci (32, 47), Cosmin Căpăţînă (59 – pen.), Tiberiu Calofir (60, 76), Florin Radu (88)

vineri, 9 martie, ora 15:00
Atletic Bradu – AFC Astra 2    0-1
Robert Vâlceanu (59)
Concordia Chiajna 2 – FC Aninoasa    3-2
Ovidiu Marin (2), Ionuţ Păun (7, 63) / Alin Leotescu (48, 89)

• Unu' din tribuna

Multumesc, doxi. Daca si adversarii pot avea puncte comune de vedere, inseamna ca mai avem un pic de speranta ca tara asta se va face bine vreodata… sper sa apucam si noi vremurile alea :).
    Dupa ce am revazut astazi meciul, pot sa spun cu siguranta ca Georgian Paun a luat gratuit un cartonas galben pentru simulare, si Petrolul a fost privata de un penalty in startul meciului.
    Poate ca s-ar fi terminat 2-0… nu era mare diferenta :).

• doxi

”Unu din tribuna” pertinet comentariu, cam asa au stat lucrurile.Eu sunt petrolist dar nu mi-a placut ce am vazut in acest meci, nu a mai fost echipa aceea din meciurile de pregatire.Altfel echipa bunicica Sportingul dar sa aiba mai mult tupeu.

• Alexandria

Slabuti rau petrolul, se vede mana lu ciobanu

• sss

Petrolul e oechipa de batut, daca alexnadria se concentreaza putin vor reusi cu siguranta.

Rezultatul este asa cu era normal sa fie, iar diferenta de valoare a fost evidenta. Cred ca nici nu aveam pretentii la mai mult de atat. Pacat ca golul care a facut diferenta a fost unul care lasa loc multor interpretari si discutii. Eu spun ca a fost, dar sunt convins ca vor fi foarte multi care vor sustine ca mingea nu a depasit linia portii cu intreaga circumferinta.
    Sporting a aratat si s-a miscat decent, a pus probleme, a avut si doua ocazii in finalul prime1 reprize.
    Una buna si una proasta in legatura cu evolutia lui Danut Ivanica. A jucat fundas central mult, mult mai bine decat l-am vazut jucand atacant. Asta a fost cea buna. Cea rea este ca e mult prea teatral si in multe momente a fost penibil. I-ar face mai bine daca ar da mai mult si mai bine din picioare, si mult mai putin din maini.
    Nu mi-a placut atitudinea de echipa mica, umila, preocupata mai ales sa nu ia multe. Iar faptul ca la fiecare atac al Petrolului exista cel putin un jucator al nostru care se tavalea „impuscat” pe jos, spune multe despre aceasta atitudine.
    Dupa minutul 50, ambele echipe au parut multumite de scorul de 1-0 si nu au mai jucat mai nimic.
    Petrolul a fost clar peste Sporting, la toate capitolele, dar nu arata ca o echipa de Liga a 2-a.