Turris Turnu Măgurele a câștigat cu Rapid

Data 20 aug.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

In fața a peste 1500 de spectatori, Turris Turnu Măgurele a incheiat etapa a treia din Liga 2-Casa Pariurilor,contra celor de la Rapid Bucuresti care se anunța un hop greu de trecut. Meciul a inceput cu tatonarea celor doua echipe si fara mari ocazii de gol pana in minutul 39, când la o minge lungă a apărării rapidiste, Călințaru nu se înțelege cu Pârvulescu, acesta lufteaza iar Hlistei ii paseaza in fata porții lui Draghiceanu si acesta deschide scorul. La nici 2 minute de la deschiderea scorului, Florin Haita, probabil cel mai bun jucător de pe teren   ia o actiune pe cont propriu dribleaza doi adversari in careul advers si este blocat, mingea ajunge la Alin Pana care trimite un trasor din 18 metri in poarta lui Draghia, se intra la pauză la egalitate, 1-1. La pauză, Erik Lincar face o schimbare ispirata, iese Radu, intra Tescan. Turris impinge incet jocul spre poarta rapidistilor si reușește sa marcheze prin Tescan, dupa o pasă de excepție a lui Cristi Bud, 2-1 minutul 76 si zarurile pareau aruncate dupa ce in minutul 80, Sefer primeste al doilea galben pentru simulare. Adrian Voicu intrat in locul lui Cristi Ciobanu face 3-1 dupa o respingere de pe linia portii a rapidistilor si Turris se impune lejer.De menționat ca echipa rapidista nu a avut nici un corner in timp ce turnenii au beneficiat de 6 lovituri de la coltul terenului.

I. Rus – Călinţaru, Ct. Pîrvulescu, Ispas, Fl. Mitrea – Savin (cpt.), Sil. Pană (Acolatse 88′), Haită – Cr. Ciobanu (Ad. Voicu 73′), Bud, Fl. Radu (Tescan 46′)
Rezerve neutilizate: Duţu – Ciutică, Sălcianu, Turkovic
Antrenor: Erik Lincar

Drăghia – I. Voicu (cpt.), Bg. Manole, Mallo, Demici – Jorza (Goge 55′), R. Lazăr – Drăghiceanu (Djuric 46′) – Sefer, Roskopf (Vlada 85′), Hlistei
Rezerve neutilizate: Achiriloaie – Oanea, Babaua, Pănoiu
Antrenor: Daniel Pancu
Eliminat: Antonio Sefer 80′ (cumul de cartonaşe galbene)

Stadion: Municipal (Turnu Măgurele – Teleorman); Spectatori: 1.600; Arbitru: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) şi Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); Rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); Observatori:

Fevronia Ion (Craiova) şi Florentin Barbu (Giurgiu).