Turris Turnu Magurele a castigat la Snagov dupa ce a fost condusa cu 2-0

Data 13 nov.. 2019, categoria Fără categorie

Astazi, incepand cu ora 14:00, s-a consumat etapa 16 din Liga 2 – Casa Pariurilor, singura echipa teleormaneana din liga 2, Turis Turnu Magurele s-a deplasat la Snagov pentru meciul cu echipa din localitate, meciul a inceput prost pentru echipa antrenata de Marius Baciu  care in minutul 10 a fost sanctionata cu lovitura de la 11 metri, lovitura  ratata de echipa gazda.  In minutul 33, Cristian Poștoarcă profită de o eroare a portarului Sebastian Paun  și deschide scorul, in minutul 37 se face 2-0 dupa greseli in lant ale apararii turnene.In minutul 55 dublă schimbare la Turris: intră Ciobanu și Turkovic, ies Bud și Radu. Dupa pauza echipa antrenata de Marius Baciu a iesit mai motivata si in minutul  60, Haita scoate o lovitura de la 11 metri, lovitura care a fost ratata de Silviu Pana.  In minutul 67, Haita reduce din diferenta, iar  in minutul 81 Cristian Ciobanu reuseste sa marcheze dupa o centrare primita in fata portii. Minutul  85, Ghidurea își împinge ușor adversarul în careu și arbitrul dictează penalty pentru Turris  Voicu transformă lovitura de la 11 metri și Turris  preia conducerea, 3 puncte de aur obtinute foarte greu de baietii nostri.

FINAL: Sportul Snagov – Turris Turnu Măgurele 3-2 (Poștoarcă 33, Apostol 37 / Haită 67, Ciobanu 81)

TURRIS TURNU MAGURELE: PAUN- BULEICA, PARVULESCU, ISPAS, RADU. ACOLATSE, HAITA, CALINTARU, PANA, BUD, VOICU

AU MAI INTRAT: TURKOVIC, CIOBANU, PATURCA